EKREM BAŞARAN AFFINI İSTEDİ

BALIKESİR'de AK Parti kulisleri hareketlendi. Bir süredir sağlık sorunları yaşayan İl Başkanı Ekrem Başaran, AK Parti Genel Merkezi'ne başvurarak görevden affını talep etti. balikesirim.net muhabirine yaptığı açıklamada Ekrem Başaran, sağlık problemleri sebebiyle çalışmalara katılamadığını ve faydalı olamadığını belirterek, "Genel merkezimize başvurarak görevden affımı talep ettim. Verilecek kararın hem şahsımız, hem partimiz adına hayırlara vesile olmasını diliyorum.

ak-parti-balikesir-il-baskani-ekrem-basaran-istifa-etti

"BENİM ADAMIM OLSUN" MÜCADELESİ

AK Parti'de yaşanan bu sıcak gelişmenin ardından partililer arasında "başkan toto" oynanmaya başladı. Yeni ve eski milletvekilleriyle belediye başkanları başta olmak üzere, yerel seçimler öncesi de gelecek hesapları yapanlar kendilerine yakın bir ismin il başkanı olması hayalini kuruyor.

YÜCEL YILMAZ ve MİLLETVEKİLLERİ

Partililer arasında enteresan isimler konuşulurken, yeni il başkanının belirlenmesinde Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz ile milletvekillerinin görüşlerinin dikkate alınması bekleniyor.

MEHMET AYDEMİR
İSMİ HEYECAN YARATTI

Ünlü iş insanı Emin Ermişler'in oğlu Cüneyt Ermişler ile son seçime 6.sıra milletvekili adayı olarak giren ve hemen her kesimin sempatisini kazanan Mehmet Aydemir öne çıkan 2 isim olarak göze çarpıyor. Aydemir ismi, partililer arasında büyük heyecan yaratmış durumda. Ermişler ailesinin ise yeni dönemde siyasette ağırlığını hissettirmek istediği biliniyor. 

ÜÇ İSİM DAHA VAR

Yine parti tabanında pek tanınmasa da Mustafa Çanakçı ile renkli kişiliğiyle herkesin gönlünde bir şekilde yer edinen deneyimli siyasetçi mevcut Karesi ilçe teşkilatı başkanı Yusuf Hocaoğlu ile uyumuyla dikkat çeken Altıeylül İlçe Başkanı Ömer Munis ve eski Karesi ilçe başkanı iş insanı Sezai Doğan da kulislerin konuştuğu isimler arasında.

PARTİLİLER "AYDEMİR" DİYOR

AK Parti kulislerinin paylaşıldığı balıkesirim.net facebook sayfasındaki gönderinin altına, sevilen iş insanı Mehmet Aydemir'i başkan olarak gösrmek isteyenlerce onlarca yorum bırakıldı

MEHMET-AYDEMIR-BAN

EKREM BAŞARAN KİMDİR?

1969 Balıkesir doğumlu. Lisans mezunu. Diş Hekimliği yapmaktadır. 2001 yılında AK Parti Merkez İlçe Yönetim kurulunda, 2004 yılında Belediye
Meclis üyeliği daimi encümen ve imar komisyon üyeliği yaptı. 2019 yılında İl Yönetim kurulu Başkan Vekili ve Siyasi Hukuki İşler Başkanlığı
yaptı. 2020 yılında İl Başkanlığı görevini yürüttü. 2021 yılında kongre ile tekrar İl Başkanı olarak seçildi. Evli ve 2 çocuk babasıdır.

EKREM-BASARAN-T

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın tensipleriyle üç yıl önce göreve gelen Ekrem Başaran, samimi ve dürüst kişiliğiyle öne çıktı. Başaran, çalkantılı bir dönemde üstlendiği il başkanlığı süresince hem partiyi toparladı, hem de Balıkesir'in meseleleriyle yakından ilgilendi. 

Editör: Macit ERMİŞ