Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Türk-İş Genel Başkanı Ergün Atalay görüştü. Görüşmeye ilişkin açıklamasında Atalay "Taleplerimizi sayın Cumhurbaşkanımıza ilettim. Talep ettiğimize yakın bir rakam olur diye umut ediyorum. Perşembe'den evvel olur diye umut ediyorum" dedi.

Milyonlarca çalışanı ilgilendiren asgari ücrette ara zammın belirlenmesi için süreç devam ederken Türk-İş Başkanı Ergün Atalay,  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile görüştü.  

ATALAY: BELLİ BİR YERE GELDİK

Yaklaşık 1 saat 15 dakika gerçekleşen toplantının çıkışı açıklamalarda bulunan Türk İş Başkanı Atalay şöyle konuştu:

"Biz bu arada sayın Bakanla iki kere konuşma imkanı bulduk. Saat 19.00'da buraya geldim. 19.30 civarında beyefendinin yanına girdik. Aşağı yukarı 1 saat 15 dakika kendisine anlatma imkanı buldum. Belli bir yere geldik. Şimdi buradan çalışma bakanına gideceğim. Sayın Bakan beni bekliyor. Sonra bu akşam toplayabilirsek yoksa sabaha komisyonu toplayacağım.

YENİ ASGARİ ÜCRET İÇİN TARİH VERDİ

Yarın TİSK Başkanı ile bir toplantı olacak. Perşembeyi bulmadan neticeyi varacağını umut ediyorum. Taleplerimizi sayın Cumhurbaşkanımıza ilettim. Belli bir yere geldik. Şimdi Çalışma Bakanı ve TİSK Başkanı ile belli bir noktaya gelmeden bir şey söylemem olmaz. Ben resmi ağızım. Ben son noktayım. Kendimi de sizi de sıkıntıya sokacak, mahcup edecek bir şey söylemiyorum. Talep ettiğimize yakın bir rakam olur diye umut ediyorum. Perşembeden evvel olur diye umut ediyorum. Yarın olma ihtimali yüzde 50. Bu gece olmaz. Perşembeyi bulmaz.

Ben ne söylediğimi burada söylersem, işi garantiye almadan insanları beklenti içine sokmanın anlamı yok. Onun için bakan beyle bir kez daha konuşayım. En kötü Çarşamba günü belli bir noktaya varırız."


.

Editör: Macit ERMİŞ