Balıkesir Büyükşehir Belediyesi, BUSKİ Genel Müdürlüğü'nün Ovaköy'de bulunan Arıtma Tesislerindeki arızayı gidermek üzere girdikleri kuyuda meten gazından zehirlenerek yaşamlarını yitiren Ceyhun Balcı ve Mustafa Karakoç için #BASKİ Genel Müdürlüğü hizmet binası önünde tören düzenlendi.

baski-cenaze

Vali Hasan Şıldak, Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz, 9. Ana Jet Üssü ve Garnizon Komutanı Tuğgeneral Cihangir Kemal Yüzçelik, Karesi Belediye Başkanı Dinçer Orkan, Altıeylül Belediye Başkanı Hasan Avcı ile diğer protokol üyelerinin de katıldığı törende BASKİ Genel Müdürü İzzet Günal yaşanan acı olaydan duyduğu üzüntüyü dile getirdi.

BASKİ'nin görev şehitleri Ceyhun Balcı ve Mustafa Karakoç'un naaşları, mesai arkadaşlarıyla yakınlarının da katıldığı törenin ardından toprağa verilmek üzere Halalca köyüne gönderildi.

OLAY NASIL OLMUŞTU?

Balıkesir'de kahreden ölüm! 2 işçi zehirlendi

BASKİ çalışanları Ceyhun Balcı ve Mustafa Karakoç, Ovaköy'debulunan arıtma tesisindeki terfi istasyonunda pompa arızasını tamir ederken oluşan gaz kaçağı sonucu zehirlenerek yaşamlarını yitirdi. Olayın ayrıntılarını okumak için tıkla..

BASK önündeki törende hayli üzgün görünen Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz, iki iyçinin ailelerini de ziyaret ederek başsağlığı diledi, acılarını paylaştı.

Editör: Macit ERMİŞ