Eğitimde, bilimde, sosyal alanlarda ulusal ve uluslararası düzeyde kabul gören eğitim odaklı, yenilikçi bir üniversite olan Balıkesir Üniversitesi (BAÜN), 2023 Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) yerleştirme sonuçlarına göre Ön Lisans programlarında %102, Lisans programlarında %100’e yakın doluluk oranı ile en çok tercih edilen üniversiteler arasında yer aldı.

6950 Yeni Öğrenci, BAÜN’lü Oldu

Eğitim niteliğini ve kapasitesini artırmaya devam eden Balıkesir Üniversitesi, özellikle YÖK tarafından 2023’te açılmasına izin verilen yeni programların %100’lük doluluk oranına ulaşması ile dikkatleri üzerine çekti. 2023 YKS yerleştirme sonuçlarına göre Balıkesir Üniversitesine, 3575’i Lisans programlarına olmak üzere 6950 yeni öğrenci yerleşti.

baun-yerleske1

Konuyla ilgili açıklamada bulunan BAÜN Rektörü Prof. Dr. Yücel Oğurlu, “2023 Yükseköğretim yerleştirme sonuçlarının tüm öğrencilerimize, ailelerine ve ülkemize hayırlı olmasını temenni ediyorum. Balıkesir Üniversitesi ailesine yeni katılan öğrencilerimize öğrenci dostu Balıkesir’e hoş geldiniz diyor, eğitim-öğretim hayatlarında başarılar diliyorum” dedi. Balıkesir Üniversitesini her yıl daha ileriye taşıma hedeflerinin olduğunun altını çizen Rektör Oğurlu, “Zengin akademik programları, araştırma merkezleri, uzman akademik kadrosu ve ilmi düşünceye dayalı eğitim programlarıyla Balıkesir Üniversitesi, yayımlanan rakamlarla birlikte ülkemizde en çok tercih edilen üniversitelerden birisi oldu. Yeni açılan programlara ve bölümlere olan ilgi ile tercih oranları hiç kuşkusuz her yıl artarak devam etmektedir. Üniversite yönetimi olarak bizler de öğrencilerimizin ilmi, sosyal, sportif, sanatsal ve kültürel gelişimini destekleyecek çalışmalara imza atmaya devam edeceğiz” ifadelerini kullandı.

Kayıtlar 28 Ağustos’ta Başlıyor

Balıkesir Üniversitesine kayıt yaptırmak isteyen öğrenciler e-kayıt işlemlerini, 28-29-30 Ağustos 2023 tarihlerinde e-devlet üzerinden yapabilecekler.

baun-yerleske

e-Devlet yöntemi ile kayıt yaptıramayan adaylar ile Özel Yetenek Programları, Edremit Sivil Havacılık Yüksekokulu ve Kepsut Meslek Yüksekokulu (Özel Güvenlik ve Koruma programı) programlarına yerleşen adayların ise 28-29 Ağustos ile 31 Ağustos-1 Eylül 2023 (Saat 17:00’a kadar) tarihlerinde üniverseiteye şahsen kayıt yaptırmaları gerekiyor.

Editör: Macit ERMİŞ