Balıkesir'in süt devi KAYSÜT iflas bayrağını çekti! Balıkesir'in süt devi KAYSÜT iflas bayrağını çekti!

BELEDİYE şirket personeli çalışanlarının yüzürnü güldüren son dakika haberi Edremit'ten geldi. Edremit Belediye Başkanı Selman Hasan Arslan, belediye şirketi aracılığıyla çalıştırdıkları işçilerin maaşlarını 35 bin liraya yükselttiğini müjdeleyen Arslan, kadrolu işçilerin yevmiyesini de iki bin 500 liraya çıkardığını duyurdu.

31 Mart 2024'te yapılacak seçimlerde aday olmayacağını bir sür önce açıklayan Başkan Selman Hasan Arslan, belediye çalışanlarıyla bir araya geldi.

edremit-belediye-iscileri

Arslan, işçilerin maaşlarına zam yaptığını şöyle duyurdu:

"5 yıllık çalışma dönemimiz boyunca büyük işler yapıp önemli projelere imza attık.Pandemi ve ekonomik krizde büyük zorlukların üstesinden hep birlikte geldik. Hepinize çok teşekkür ediyorum. İşçi kardeşlerimin emeklerinin karşılığını her zaman verdik,vermeye de devam ediyoruz.

GİDER AYAK ÇALIŞANLARA BÜYÜK JEST YAPTI

edremit-selman-arslan

Sabahın ilk ışıklarında çalışmaya koyulan,geç saatlere kadar yağmurda,selde çalışarak evine ekmek götüren kardeşlerimin emeği hiçbir şeyle ölçülemez. Emekçilerimizin daha iyi şartlara kavuşabilmesi için en düşük şirket personeli maaşını 35.000 TL,en düşük kadrolu işçi yevmiyesini de 2.500 TL’ye çıkarıyoruz.

edremit-belediye-iscileri (2)

Emekçi kardeşlerimize hayırlı olsun."

Editör: Macit ERMİŞ