Balıkesir Büyükşehir Belediyespor'de Burç Özoğuz başkanlığa getirildi. İlk mesajında Özoğuz, "28 branşta, 5530 sporcu ile Balıkesir’imizi en iyi temsil edecek çalışmalara imza atacağız." dedi. 

Belediyespor Burc Irfan4

Balıkesir Büyükşehir Belediyespor Kulübü’nün Olağanüstü Genel Kurul Toplantısı, Salih Tozan Kültür ve Sanat Merkezi’nde gerçekleştirildi. Tek liste ile girilen seçimde Burç Özoğuz, Balıkesir Büyükşehir Belediyespor Kulübü’nün yeni başkanı oldu. Balıkesir'de amatör spor camiasının sembol isimleri arasındaki Sarı Turgut lakabıyla bilinen Turgut Özoğuz'un oğlu olan Burç Özoğuz tercihi spor kamuoyunda onay gördü. 

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan toplantının divan heyeti başkanlığını Volkan Altınöz ve Ferit Gündoğdu, katip üyeliğini ise Nurdanur İğdeci yaptı. Önceki Dönem Balıkesir Büyükşehir Belediyespor Kulübü Başkanı İrfan Sarıgül döneminin çalışma ve denetleme raporları ayrı ayrı ibra edildi.

Büyükşehir ile Balıkesirspor arasında kira krizi! Büyükşehir ile Balıkesirspor arasında kira krizi!

Seçimlerde Balıkesir Büyükşehir Belediyespor’un yeni yönetim kurulu M. Barbaros ÖzüpekMutlu TanrıkuluUğur BaysalVolkan KaratekeBülent MavukSerdar İşgüzar‘dan oluştu.

Denetleme Kuruluna Av. Burcu ÖzerDoğan AltunSelami Barut seçildi. BASKF Delegeleri ise Burç ÖzoğuzM. Barbaros ÖzüpekMutlu Tanrıkulu olarak belirlendi.

BAŞKAN’DAN İLK MESAJ 

Spor Akademisi mezunu, Futbol İstatistik Uzmanı olan Burç Özoğuz CHP Spor Yönetim Kurulu üyesi olarak da görev yapmıştı. Başkan Özoğuz’un ilk mesajı şöyle:

Belediyespor Burc Irfan1

“Üzerimize aldığımız sorumluluğun farkındayız. Ben ve arkadaşlarım 28 branşta,5530 sporcu ile Balıkesir’imizi en iyi temsil edecek çalışmalara imza atacağız.

Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Ahmet Akın’ın bizlere aktardığı vizyonu çerçevesinde büyük bir aile olarak çocuklarımıza ve gençlerimize dolayısıyla geleceğimize yatırım yapmaya devam edeceğiz.

Sporun birleştirici gücünü kullanarak tüm branşlarımızda, önce Balıkesir’imiz sonra ülkemiz için güçlü nesiller yetiştirmek ana misyonumuz olacaktır. Kongremizin; kulübümüz,  Balıkesir’imiz ve ülkemiz için iyiliklere, güzelliklere vesile olmasını diler, saygılarımı sunarım.”

SIRA BALIKESİRSPOR'da

Ahmet Akin Balikesirsqor

Bu arada #Balıkesirspor Kulübü'nün çoğunluk sağlanması halinde 31 Mayıs'ta gerçekleşecek kongresinde de Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Akın'ın işaret edeceği ismin kulüp başkanı olması bekleniyor. Başkanlık için iş insanları Abdullah Bekki ile Ferit Gündoğdu isimi öne çıkıyor.

Editör: Macit ERMİŞ