TÜRKİYE'yi 22 yıldır yöneten AK Parti kadrolarında Genel Başkan Yardımcısı sıfatıyla görev alan ikinci Balıkesirli isim olan Av. Belgin Uygur, bugünkü Büyük Kongre'de Merkez Karar Yönetim Kurulu'na (MKYK) yeniden seçilme başarısını gösterdi. 

YERİNİ KORUYAN 26 KİŞİDEN BİRİ

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın 75 isimden oluşan 'A Takımı'nda yer verdiği Belgin Uygur, Balıkesir'in bir kez daha onurlandındı. Bir önceki MKYK'dan 48 isim liste dışı kalırken Uygur. yerini koruyan 26 kişiden biri oldu.

LİSTEDE BALIKESİRLİ 2 ASİL 2 YEDEK İSİM

Bu arada, Önceki dönem milletvekili Kasım Bostan da MKYK listesine yedek 4. sıradan girdi. Sındırgılı olan Hamza Dağ da yeniden listede kendine yer bulurken, önceki dönem Çanakkale milletvekili olan Balıkesirli Jülide İskenderoğlu da yedek listede yer aldı.

belgin-uygur-mkyk

BALIKESİR TAM KADRO

AK Parti'nin 4'üncü Olağanüstü Büyük Kongresi, Ankara Spor Salonu'nda büyük bir coşkuya sahne oldu. AK Parti'nin yeni yönetiminin belirlendiği kongre, "Türkiye Yüzyılı" vurgusu ile gerçekleştildi.

AK Parti 4. Olağan Kongresi'ne 3 Cumhurbaşkanı, 27 ülkeden siyasi parti temsilcileri, 127 büyükelçi ile 150 sivil toplum kuruluşu temsilcisi katıldı. Kongrede, AK Parti Balıkesir Milletvekilleri, AK Partili Belediye başkanları ve Balıkesir il ve ilçe teşkilatları, Gençlik ve Kadın Kolları başkan ve yöneticileri tam kadro olarak  yerini aldı.

BELGİN UYGUR YENİDEN A TAKIMINDA

AK Parti'nin yeni Merkez Karar Yürütme Kurulu (MKYK) listesi de açıklandı.

2018 yılında AK Parti Balıkesir Milletvekili seçilen ve milletvekilliğinin yanında Sivil Toplum ve Halkla İlişkiler Başkanlığı görevini üstlenen Bigadiçli siyasetçi Av. Belgin Uygur da yer aldı.  Bir önceki MKYK'dan 48 isim liste dışı kalırken Uygur. yerini koruyan 26 kişiden biri oldu. Uygur'la birlikte Kepsut'lu siyasetçi, önceki dönem milletvekili Kasım Bostan da MKYK'ya yedek 4. sıradan girdi.

ROTAMIZ HEP YENİ, HEP İLERİ

AK Parti 4. Olağanüstü Büyük Kongresinde yeniden MKYK üyeliğine seçilme başarısını gösteren Balıkesir milletvekili Belgin Uygur, " Genel Başkanımız, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan liderlerliğinde rotamız hep yeni, hep ileri.." paylaşımını yaptı.

BELGİN UYGUR KİMDİR, NERELİ

AK Parti 4. Olağanüstü Büyük Kongresinde yeniden MKYK üyeliğine seçilen Belgin Uygur hakkında merak edilenler. tıkla oku. 

Kongrede, AK Parti Balıkesir Milletvekilleri, AK Partili Belediye başkanları ve Balıkesir il ve ilçe teşkilatları, Gençlik ve Kadın Kolları başkan ve yöneticileri tam kadro olarak  yerini aldı.

Editör: Macit ERMİŞ