BİGADİÇ’TE ÇÖP SORUNU BİTTİ!

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi, Bigadiç'te çevre sorunlarına yönelik etkili adımlar attı. Başkan Yücel Yılmaz liderliğinde, sürdürülebilir bir gelecek vizyonuyla hareket eden Büyükşehir, vahşi depolama sorununa kalıcı çözümler getirdi.

bigadic-cop-elektrik

Çevre Dostu Atık Yönetimi: Bigadiç'e Yeşil Dokunuş!
Balıkesir Büyükşehir Belediyesi, çevre dostu atık yönetimi uygulamalarıyla çevre liderliği sergiliyor. Büyükşehir; Bigadiç’te ilçe belediyesi tarafından toplanan çöplerin vahşi bir şekilde dökülmesine son verdi.

bigadic-cop-elektrik3

Düzensiz atık sahasındaki vahşi çöp dökümüne son verilerek çevre rehabilitasyonu tamamlandı. Büyükşehir, sürdürülebilir atık çözümleriyle Bigadiç'teki vahşi depolama alanlarını yeşillendiriyor. Bu çabalar, çöplük alanlarını estetik bir görünüm kazandırmanın ötesinde çevresel sürdürülebilirliğe katkı sağlıyor.

Altıeylül'den Sivrisinek ve Haşerelere Karşı İlaçlama Altıeylül'den Sivrisinek ve Haşerelere Karşı İlaçlama

Yeşil Gelecek İçin, Atıklar Elektriğe Dönüşüyor”

bigadic-cop-elektrik2
20 ilçenin evsel atıkları, 13 Katı Atık Aktarma İstasyonu vasıtasıyla atık merkezlerine taşınıyor. Çöpler, doğaya saygılı bir şekilde toplanarak toprak, hava ve su kirliliğinin önüne geçiliyor. Büyükşehir, Bigadiç ve 20 ilçede toplanan çöpleri enerjiye dönüştürerek 50 bin hanenin elektrik ihtiyacını karşılıyor.

Başkan Yücel Yılmaz: Yarının Şehri İçin Şimdiden Çalışıyoruz!
Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz, geleceği düşünerek şehir planlamasında vizyoner adımlar atıyor. Gelecek nesillere daha yaşanabilir bir Balıkesir ve Bigadiç bırakma hedefini benimseyen Başkan Yılmaz, çevre ve sürdürülebilirlik konularında dünyaya ilham olacak bir şehir inşa etmeye odaklanıyor.

Editör: Macit ERMİŞ