1996 yılında Sındırgı’da doğan Bilal Dönmez 2015 yılında Balıkesir Öğrenci Meclisi Başkanlığı başta olmak üzere AK Parti Altıeylül AK Lise Başkanlığı, İl Gençlik Kolları Başkan Yardımcılığı görevlerinde bulundu. İstanbul’da üniversite okurken Marmara Üniversitesi Okul Başkanlığı görevini de yürüten Dönmez AK Parti Üsküdar Gençlik Kolları’nda ve Talebehane Derneği ile Genç Vizyon Kulüplerinde de aktif olarak çalıştı.

Cumartesi günü AK Parti Karesi İlçe Başkanı Hakan AKA’yı ziyaret ederek Karesi Belediye Meclis Üyeliği için Aday Adayı başvurusunu tamamlayan Bilal Dönmez şunları kaydetti:

Balıkesir gençliği için bir yola çıktık. Cumhurbaşkanımız ve Genel Başkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın seçilme yaşını önce 30’dan 25’e daha sonra da 18’e indirmesi ve seçme hakkı olanın seçilme hakkı da vardır söylemi bizi motive eden en önemli şey oldu. 2019 yerel seçimlerinde Altıeylül bölgesinde genç adaylarımız Meclis Üyesi olabilmişken Karesi Belediye Meclisinde genç temsili maalesef tam oluşmamıştır. Bu yüzden bu dönem ‘Gençliğin Karesi Geleceğin Karesi’ sloganıyla Meclis Üyeliğine başvurumu yaptım. Her şey daha genç daha enerjik ve daha güçlü bir Karesi ve Balıkesir için” 

bilal-donmez4

Bilal Dönmez aday adaylığı başvurusundan sonra AK Parti İl Başkanı Mehmet Aydemir'e de nezaket ziyaretinde bulundu.

Ahmet Akın Kepsut'ta! Ayrısı, gayrısı, bahanesi yok Ahmet Akın Kepsut'ta! Ayrısı, gayrısı, bahanesi yok

Editör: Macit ERMİŞ