BALIKESİR’de yüzbinden fazla kişinin yattığı Başçeşme Mezarlığı’nda yer kalmayınca belediye ölenlerin gömülebilmesi için çareye ebedi istirahatgahının yollarını satmada buldu.

YENİ YILA YENİ MEZARLIK

Başçeşme Müdürlüğü mezarlıktaki parsellerde yer kalmadığına belirterek başvurularda defin işlemlerinin yerine getirilebilinmesi için başvurularda daha önceden yol olarak ayrıla yerleri ölenlerin yakınlarına tahsis ettiklerini bildirdi.
Mezarlık yetkilileri Hıfzısıhha kanununa göre beş yol önce gömülmüş kişilerin mezarları üzerine birinci derecede aile ve yakınların isteği doğrultusunda yeni defin işleminin yerine getirilebildiğini bildirdi.

Ölen kişilerin yakınlarından mezar yerinin çevrilmesi için imzalı söz aldıklarını hatırlatan mezarlık yetkilileri süre içinde işlemin yerine getirilmemesi halinde mezarın kaybolması başka bir mezar yeri açılmasından kendilerinin sorumlu tutulamayacağını hatırlattı.  ALLAH GECİNDEN VERSİN
Balıkesir Belediyesi yeni mezarlık yeri olarak ayrılan Kepsut Yolu 12’nci kilometresinde ayrılan 177 dönümlük alanda inşaat çalışmalarını tamamlamak için çalışmalarını hızlandırdı.

Yeni mezarlıkta 47 dönümlük rezerv alanı bulunuyor. Belediye Balıkesir’in yeni mezarlığında 200 bin metre kareye üzerine kurulu idari bina ve morg ve cenazelerin yıkanacağı gasilhane yapacak. Belediye Başkan Yardımcısı Tuna Aktürk, sosyal tesislerin yanı sıra 10 adet işyeri inşaatının da yeni yıla yetiştirileceği bildirildi.

Yeni mezarlığın, 2012 yılının ilk aylarında hizmete girmesi planlanıyor.