OKULDA SİYASET YAPMAK SERBEST Mİ?

BALIKESİR bugün eğitim camiasında eşine hiç rastlanılmayan bir rezilliğe sahne oldu. Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Sındırgı Belediye Başkan adayı Serkan Sak, siyaseti ilkokul düzeyine kadar indirdi, minik öğrencileri seçim propagandasına konu mankeni yaptı. Yönetmeliği çiğneyerek okulda seçim çalışması yapılmasına izin veren okul müdürü İbrahim Işık da, fotoğraf karesindeki yerini aldı!

Sindirgi Kurtulus Okulu

BÖYLE REZİLLİK İLK KEZ GÖRÜLÜYOR

CHP'li yöneticiler ile adayların seçim kampanyaları saerisince sıklıkla kullandığı işareti öğrencilere de yaptırarak fotoğraf çektiren CHP Başkan adayı Serkan Sak, bunu sosyal medya hesaplarından paylaşarak yaptığı rezilliği herkese duyurdu. Paylaşıma başta öğrenci velileri olmak üzere vatandaşlardan "böyle rezillik mi olur?" denilerek tepki gösterildi. 

Sindirgi Serkan Sak

CHP'li Serkan Sak'ın, Milli Eğitim Bakanlığı Ortaöğretim Kurumları Yönetmeliği’nin, “Okullarda siyasi propaganda yürütülemez” maddesini hiçe sayarak okullarda seçim çalışması yapması Balıkesir'de ilk kez görülen bir olay oldu. 

OKUL MÜDÜRÜ İZİN VERDİ,
ÖĞRETMENLER ODASINDA PROPAGANDA YAPTI

Sındırgı'nın CHP’li Belediye Başkan Adayı Serkan Sak, Sındırgı Kurtuluş İlkokulunda öğretmenler odasına kadar girdi. Öğretmenler odasında okul yönetimi ve öğretmenlerle bir araya gelen CHP'li adayın projelerini anlattığı öğrenildi.

Şimdi gözler, kanun ve yönetmeliği hiçe sayarak okulu siyasi partinin seçim çalışmalarına açan müdür İbrahim Işık ile ilgili işlem yapıp yapmayacağı merakla beklenen Balıkesir Milli Eğitim Müdürlüğü'ne çevrildi. 

Haber: Ramazan Demir | balikesirim.net
Editör: Macit ERMİŞ