BURHANİYE'de Mahalli İdareler Genel Seçimleri'nde kesin olmayan sonuçlara göre, mevcut başkan CHP'li Ali Kemal Deveciler, başkanlık seimini açık ara farkla yeniden kazandı.

İlçedeki seçmenin güvenini yeniden kazanan Ali Kemal Deveciler, geçerli 41 bin 297 oyun 19 bin 156'bını alarak başkan seçilirken AK Partili Mustafa Aysel 15 bin 922 oyda kaldı. Burhaniye'de DEM Parti adayı Asuman Bal da 660 oy topladı.

TEŞEKKÜR MESAJI YAYIMLADI

Seçim sonuçlarının netleşmesi üzerine belediye önünde vatandaşlarla zaferini kutlayan Ali Kemal Deveciler, teşekkür mesajı yayımladı.

Deveciler şunları söyledi: 

Sevgili hemşehrilerim, coşkuyla dolup taşan sokaklarımızı görmek gerçekten gurur verici!

Halkımız tarafından yeniden seçilmemiz, ilçemize büyük bir mutluluk ve heyecan getirdi. Memleket aşkımızla hizmet etmenin onurunu sizlerin teveccühleri ile yeniden yaşıyorum. Heyecanım ilk günkü gibi! Zafer şarkıları, sevinç çığlıkları ve coşkulu kutlamalarla Burhaniye'miz adeta bir bayram havasında!

Burhaniye'mize yeni bir heyecan ve umut getirmiş olmanın gururunu yaşıyoruz. İlçemizin birlik ve beraberlik ruhunu bir kez daha ortaya koyduk. Bu zafer, sadece bir seçim zaferi değil, aynı zamanda toplumumuzun birlikte hareket etme ve ortak hedeflere ulaşma kararlılığını yansıtıyor. Balıkesir'de de Ahmet Akın’ın kazanmasıyla birlikte, bu zaferi daha büyük coşkuyla taçlandırıyoruz! Ülkemiz genelinde Cumhuriyet Halk Parti'mizin bayrağını dalgalandırmanın mutluluğunu yaşıyoruz!

Hep birlikte 'Değişen ve Gelişen Burhaniye' diyerek geleceğe umutla bakıyoruz! İyi ki varsınız!

ALİ KEMAL DEVECİLER KİMDİR?

Ali Kemal Deveciler, 1958 yılında Balıkesir'in Burhaniye ilçesinde doğdu. İlkokul, ortaokul ve liseyi Burhaniye’de tamamladı. 1980 yılında Ege Üniversitesi İktisat Fakültesi Maliye Bölümü’nden mezun oldu. Burhaniye'de serbest muhasebeci mali müşavirlik yapan Deveciler, 1989-1994 yıllarında Burhaniye Belediye Meclis Üyeliği, Bütçe Komisyonu Başkanlığı ve İmar Komisyonu Başkanlığı, Belediye Başkan Vekilliği, 1990-1992 yıllarında Balıkesir Mali Müşavirler Odası Başkan Yardımcılığı, Denetleme Kurulu Başkanlığı, 1992-1999 yıllarında CHP Burhaniye İlçe Başkanlığı, Balıkesir Mali Müşavirler Odası Denetleme Kurulu Başkanlığı, 1999-2005 yıllarında CHP Yüksek Disiplin Kurulu Üyeliği, 2002-2007 yıllarında 22. Dönem Balıkesir CHP Milletvekilliği, TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu üyeliği ve TBMM CHP Grup Yönetim Kurulu Üyeliği, 2014-2018 yıllarında CHP Genel Sayman Yardımcılığı görevlerinde bulundu. CHP'nin adayı Ali Kemal Deveciler, 31 Mart 2019'da yapılan Mahalli İdareler Genel Seçimleri’nde Burhaniye Belediye Başkanlığı görevine seçildi.Deveciler, evli ve bir çocuk babasıdır.

Editör: Macit ERMİŞ