Balıkesirspor efsane ismi Can Cangök vefat etti Balıkesirspor efsane ismi Can Cangök vefat etti

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi ile Balıkesirspor Kulübü arasında, kulüp tesisleriyle ilgili alacak-verecek krizi yaşandı. Büyükşehir Belediyesi, mülkiyetindeki tesisler ile ilgili 2018 yılından bu yana kira ödenmediğine ilişkin Sayıştay raporu doğrultusunda kulübe yazı göndererek ödeme yapılmasını talep etti.

Olay kısa sürede çözülmesine rağmen, "Büyükşehir Belediyesi, Balıkesirspor Kulübü ile icralık oldu" şeklinde sosyal medya üzerinden yapılan yayınlar krize yol açtı. Bunun üzerine Büyükşehir Belediyesi Basın ve Halkla İlişkiler Birimi'nden şu açıklama yapıldı:

Ahmet Akin Balikesirsqor

"Bazı basın yayın organlarında “BALIKESİRSPOR, BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ İLE İCRALIK OLDU” şeklinde haberlere yer verilmiştir. Büyükşehir Belediyemiz, Sayıştay raporları doğrultusunda mülkiyeti kendine ait olan yerler ile ilgili alacak işlemi başlatmıştır. Şehrimizin değerli ve kıymetli marka değerlerinden biri olan Balıkesirspor ile icralık olma durumumuz söz konusu değildir.

Söz konusu işlem ile ilgili Balıkesirspor yönetimi ile ortak bir yol haritası çıkarılmış olup, işlem sonuca erdirilmiştir.

Bundan öncesinde olduğu gibi, bundan sonra da şehrimizin değerli markası Balıkesirspor’un marka değerini daha da yükseltmek için üzerimize düşenleri yapmaya devam edeceğiz."

BALIKESİRSPOR KONGRE KARARI ALDI

Bu arada, Balıkesirspor kulübü genel kurulu ise çoğunluk sağlanması halinde 31 Mayıs'ta toplanacak. İlk toplantıda çoğunluk sağnamaması halinde 7 Haziran'da gerçekleşecek oturumda Balıkesirspor Kulübü'nün yeni başkanı ve yönetimi de Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Akın'ın yönlendiriceği isimlerden belirlenecek.

Editör: Macit ERMİŞ