TOPRAĞA VEFA, GELECEĞE BEREKET

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi, Savaştepe ilçesinin tarım ve hayvancılık sektöründeki gelişimine önemli destekler sağlayarak çiftçilerin yaşam koşullarını iyileştiriyor. Büyükşehir, Savaştepe'nin tarımsal potansiyelini artırmak için çeşitli destekler sunarak bölgenin ekonomik ve sosyal gelişimine katkı sağlıyor.

"Büyükşehir, Savaştepe
Çiftçilerinin Yüzünü Güldürdü"

Büyükşehir Belediyesi, Savaştepeli çiftçilere tohum, gübre, ilaç, sulama sistemleri, tarımsal depolama ve süt tankları gibi geniş destekler sunarak üreticiye tam destek sağlıyor. Savaştepe'de gerçekleşen 50 probiyotik dağıtımı, 2 bin 500 zeytin toplama kasası ile 995 zeytin toplama örtüsü, 1 adet süt soğutma tankı desteği, 32 damızlık koç hibesi gibi önemli desteklerle çiftçilerin gücünü artırırken, aynı zamanda koyun kırpma makinesi ile bölgedeki hayvancılık sektörünün sürdürülebilir büyümesine katkı sağlıyor.

balikesir-kuzusu-yucel-l

"Tohum Desteği
ile Savaştepe Çiftçileri Güçleniyor"

Büyükşehir, toplamda 30 bin 990 kilogram tohum desteği, 500 metrekare sera naylonu, 660 adet balyalı kuru yonca ve 1.200 adet balyalı kuru yulaf desteğiyle yerel üreticilere ürünlerini geliştirme ve çeşitlendirme fırsatı sunarak tarım sektörünü destekliyor.

"Tarla Yollarının Açılması,
Savaştepe Çiftçilerine Büyük Fırsatlar Sunuyor"

balikesir-tarla-yolu

Kepsut'ta üreticiye destek! Siz yeter ki üretin Kepsut'ta üreticiye destek! Siz yeter ki üretin

Büyükşehir Belediyesi, Savaştepe'de çiftçilere yönelik desteklerini sürdürerek, tarımın gelişimine katkı sağlıyor. Yapılan çalışmalarla tarla yollarını açan Büyükşehir Belediyesi, çiftçilerin tarımsal faaliyetlerini daha etkin bir şekilde sürdürebilmelerine olanak tanıyarak verimliliği artırıyor.

Editör: Macit ERMİŞ