Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz, Hilal Minareli Şehitler Camisiyle, konser alanlarıyla, yeni nesil Millet Kütüphanesiyle, DGM’siyle, Fırıntaş’ıyla, Balbucks’ıyla Atatürk’ün şehri selamladığı Çamlık Ahmet Edip Uğur Gençlik, Kültür ve Aktivite Merkezi’nde 35 atölyeli BALMEK’i ve Balıkesir’in tarihi izlerini taşıyan Mini10u kazandırdı. Hizmetler; Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı’nın katılımıyla 8 Mart Cuma günü saat 15.00’de açılacak. 

Yucel Mini10
Büyükşehir Belediyesi, her gün farklı ilçede farklı bir açılış yapmaya devam ediyor. Atatürk’ün şehri selamladığı Çamlık Ahmet Edip Uğur Gençlik, Kültür ve Aktivite Merkezi’ne yeni ve farklı fonksiyonlar kazandıran Büyükşehir; Mini10 ve Balıkesir Meslek Edindirme Kursu’nun açılışını Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Mehmet Özhaseki’nin katılımıyla 08 Mart Cuma günü saat 15.00’de yapıyor. Ayrıca çalışmaların hızla sürdüğü BalBucks, Kuluçka Merkezi ve şehrin yöresel lezzetlerinin sunulacağı restoran ise açılışa hazırlanıyor.

KUVA-YI MİLLİYE ŞEHRİ’NE YAKIŞIR KONSEPT

Yucel Yilmaz Pasa Cami1
Açılış öncesi Çamlık Ahmet Edip Uğur Gençlik, Kültür ve Aktivite Merkezi’ndeki Mini10’da inceleme yapan Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz, “Çamlık Ahmet Edip Uğur Gençlik, Kültür ve Aktivite Merkezi, birbirinden özel hizmete ev sahipliği yapacak bir mekân haline dönüştü. Kendi içinde özel konsepti olan, Hilal Minaresi ile kendini çok iyi ifade eden bir Şehitler Cami. Şehri selamlayan Atatürk ve Türk Bayrağı, Hilal Minaresiyle Kuva-yı Milliye Şehri’ne yakışır şekilde Balıkesir’in her noktasından görülen özel bir konsept. Bir tarafta gençlerimizin vakit geçirdiği Dijital Gençlik Merkezimiz. Diğer tarafta ise 100 binden fazla kitabın, 150 binden fazla mecmua ve derginin bulunduğu Millet Kütüphanesi Ahmet Kot Kitaplığı. Gençlerimizin her zaman faydalandığı bir kütüphane.

BALBUCKS VE YENİ RESTORAN AÇIYORUZ 
Hemen yanına Balıkesir’in lezzetlerinin tadılabileceği Fırıntaş’ın restoranını yakın tarihte açıyoruz. Burayı aktif şekilde kullanılan gençlik ve kültür merkezine dönüştürdük. Balıkesir’deki tüm yetişmiş insanların eğitim vereceği yetişkinliklere yönelik mesleki eğitim kurslarının verileceği BALMEK Merkezimiz. Ve son zamanlarda gençlerimizin favorisi olan kahve zincirimiz BalBucks’ı da buraya açıyoruz. Ayrıca TeknoKent’in Kuluçka Merkezi’ni de açıyoruz. Kuluçka Merkezi ile gençlerimize hayallerinin peşinden koşmasına fırsat sunacak ve fikirlerini girişime dönüştürmeleri için teşvik edeceğiz.

AÇIK HAVA MÜZESİ MİNİ10


Balıkesir’in tarihinden bugüne biriktirerek getirdiği 26 yapının minyatür hallerinin bulunduğu, şehre gelen misafirlerimizin şehirle ilgili fikir edinebileceği Mini10’un açılışını yapacağız. Yani Balıkesir’in birçok tarihi yapısının yer aldığı bir açık hava müzesini vatandaşlarımıza açıyoruz. Tüm bunların açılışı yarın (08.03.2024 Cuma) Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanımız Sayın Mehmet Özhaseki’nin katılımıyla yapacağız. Önce Edremit Ülkü Yolu’nun açılışını yapacak sonra buraya geleceğiz. 8 Mart Kadınlar Gününü hep birlikte açılışlarımızla kutlayacağız. Tüm vatandaşlarımızı bekliyoruz” dedi.

Editör: Macit ERMİŞ