Karesi Belediyesi MHP Meclis Üyesi ve Balıkesirspor Kulübü As Başkanı Av. Cem Özışıklıoğlu MHP’den milletvekili aday adaylığı başvurusunda bulundu. MHP Lideri Devlet Bahçeli'yi ziyaret ederek kendini tanıtan sevilen hukukçu Özışıklıoğlu, şu açıklamayı yaptı:

“2019 yılından beri şerefle sürdürdüğüm Milliyetçi Hareket Partisi Karesi Belediye Meclis Üyeliği, Encümen Üyeliği ve grup başkanvekilliği görevlerinden 28. dönem MHP Balıkesir milletvekili aday adayı olmam sebebiyle ayrılıyorum.

Bu süreçte birlikte çalıştığım ve yol yürüdüğümüz Karesi Belediye Başkanı Dinçer Orkan’a Belediye Meclis üyesi arkadaşlarımıza ve belediye çalışanı mesai arkadaşlarımıza, MHP Karesi ilçe Başkanım Kürşat Burak Boduroğlu ve Teşkilatı ile aynı grubu paylaştığım arkadaşlarıma teşekkür eder haklarını helal etmelerini dilerim.

Bu bir veda değil yeni bir başlangıç olup yerel yönetimlerden edinmiş olduğumuz deneyimleri şehrimizin bütününe yaymak ve Kuvayı Milliye şehrine hizmet etmek amacıyla ayrıldığımı bildirir, kamuoyuna teşekkürlerimi ve saygılarımı sunar seçimlerin ülkemiz ve şehrimiz için hayırlara vesile olmasını temenni ederim."