Balıkesir'in Ayvalık İlçesi'nde, CHP İlçe Teşkilatı'nda görevli 7 yönetici istifa etti.

CHP Ayvalık İlçe Teşkilatı'nda görevli İlçe Başkanvekili Bülent Denizoğlu, Başkan Yardımcısı Ahmet Günaydın, Dilek Saraçoğlu, Nuri Özkan, Ayşe Muteber Kan, Tuğrul Taşdelen ve Adnan Paylan bugün yaptıkları basın açıklamasının ardından il yönetimine istifalarını sundu. İstifalar sonrası ilçe yönetim kurulunda kalanların sayısının 6'dan az olması sebebiyle de tüzük gereği ilçe yönetimi görevden düştü. Balıkesir'den gelen CHP İl Başkan Yardımcıları Ramazan Coşkun, Cengiz Dikici ve Tahir Karakaş'a istifa dilekçelerini veren 7 yönetici, ilçe yönetiminden 'gördükleri zulüm' nedeniyle istifa ettiklerini belirtti.

Ayvalık'ta iki yerel ve genel seçimde CHP'yi ilçede birinci parti konumuna getiren CHP'li yönetimin istifası ilçede büyük yankı uyandırırken, istifa dilekçelerini teslim alan Balıkesir İl yönetiminin, Ayvalık CHP İlçe teşkilatına önümüzdeki günlerde yeni yönetim kurulu ataması bekleniyor.

- KADIN KOLLARI DA İSTİFA ETTİ -

CHP Ayvalık İlçe Başkanı Bülent Denizoğlu ve 5 yönetim kurulu üyesinin istifasından sonra kadın kolları da istifa ettiğini açıkladı.

CHP Ayvalık Kadın Kolları Başkanı Tülay Çankaya, parti binasında düzenlediği basın toplantısında, CHP'nin başarılı olması için el birliğiyle çok çalıştıklarını söyledi.

Beraber çalıştıkları yönetimdeki arkadaşlarının istifa ettiğini anımsatan Çankaya, "Biz de istifa ediyoruz. Böylece yeni gelecek arkadaşlarımızın da önünü açmış oluyoruz. Birlikte çok güzel çalışmalar yaptık. Gönlümüz rahat. Partimizi belirli bir yere getirdik. İnşallah daha iyi olur" dedi.

Editör: Haber Merkezi