CHP ŞAŞIRTMAYA DEVAM

İvrindi'de adayını seçim kuruluna bildirmeyerek ülke gündeminde "alay" konusu olan ve Dursunbey'de aday bulamayan CHP'de baş döndüren bir gelişme daha yaşandı. Serpil Akgül'den başkan adaylığı geri çektirilerek yerine AK Parti'den istifa eden Av. Mesut Akbıyık aday gösterildi. Akbıyık, CHP'nin daha önce bildirilen Belediye Meclis listesinde de değişiklik yaparak DEVA'dan eski AK Partili Av. Kemal Aydemir'i ilk sıraya yazdı.

İLK ZİYARET ÇEKİLEN CHP ADAYINA

Ilımlı kişiliğiyle tanınan CHP'nin yeni belediye başkan adayı Mesut Akbıyık, ilk ziyaretini adaylıktan çekilen Sepil Akgül'e yaptı. Belediye Meclisi üyeliği listesine aldığı Kemal Aydemir ile birlikte gerçekleştirdiği ziyareti soylal medya hesabından duyuran Akbıyık, "Balıkesir'de Siyaset sahnesinde ender görülen fedakarlıklardan birisini gerçekleştirdi. İlk ziyaretimizi çok kıymetli Sn Serpil Akgül’e yaptık. Nazik kabulü ve başarılı çalışmaları için teşekkür ederim. Hep yanımızda olması dileğiyle …" notunu düştü. 

Mesut Akbiyik Kemal Aydemir

YÜCEL YILMAZ'IN EKİBİNDEYDİ

Bir dönem Doğru Yol Partisi Balıkesir İl Başkanlığı yapan Av. Mesut Akbıyık, daha sonra AK Parti’de siyasi yaşamını sürdürmüştü. 2015 yılında Yücel Yılmaz'ın başkanlığındaki Karesi Belediyesindeki meclis üyeliği görevinden milletvekili aday adaylığı için istifa etmişti. 2018’de ise Karesi Belediye Başkan aday adayı olmuştu.

CHP TABANINDA TEPKİ VAR

CHP'nin Balıkesir'deki etkili isimleri arasındaki Ömür Boyuer, partide devşirme aday ve ittifak arayışlarının devam ettiğini iddia ederken, sosyal medya hesaplarından zehir zemberek açıklamalarda bulundu.

Zerpil Akgul Ce

Rica ettiler, adaylıktan bu açıklamayı yaparak çekildi.

Editör: Macit ERMİŞ