CHP milletvekili adayları Namık Havutça, Nedret Akova, Haluk Ahmet Gümüş ve Ahmet Akın, İl Başkanı Sıtkı Gider ve partililer ile birlikte Vali Yılmaz Arslan'ı makamında ziyaret etti.

CHP'li adaylar Vali Arslan ile 24 Mayıs'da başlayacak Balıkesir-Ankara uçak seferleri hakkında görüş alışverişinde bulundu. Vali Arslan, uçak seferlerinin saatlerinin firmalar tarafından Ankara bağlantılı uçuşlara göre ayarlandığını, Balıkesirlilerin bu kez Ankara'ya otobüs veya tren yerine uçak ile gidip gelmeye başlayacaklarına inandığını söyledi.

Balıkesir-Ankara uçak seferleri 4 yıl ardan sonra yeniden başlayacağını ifade eden Vali Yılmaz Arslan, "Balıkesir merkezde bulunan Balıkesir Havaalanına ilk uçuş 24 Mayıs Salı günü başlayacak. THY Anadolu Jet ile Bora Jet firmalarının koordinesi ile Bora Jet'e ait küçük uçaklarla seferler yapılacak. Uçak seferlerinin salı günü olması milletvekillerimize yarayacak. çünkü Meclis salı günü açılıyor." dedi.

Vali Arslan, 89 lira olan bilet fiyatlarını yüksek bulduğunu belirterek, talep olması durumunda ileride bu rakamın düşebileceğini vurguladı. CHP 1.sıra milletvekili adayı Namık Havutça ise uçak seferlerinin milletvekilleri için kolaylık olacağına dikkat çekti. Görüşmenin 2. bölümü basına kapalı gerçekleşti.

Editör: Haber Merkezi