Saadet Partisi Kocaeli Milletvekili Hasan Bitmez'in TBMM kürsüsünde konuşmasını bitirdikten hemen sonra kalp krizi geçirerek vefatının ardından, milletvekili sayısının 20'den 19'a inmesi üzerine Saadet ve Gelecek Partisi'nin oluşturduğu grup dağıldı.

CHP Kütahya Milletvekili Ali Fazıl Kasap'ın Saadet Partisi'ne geçmesiyle, Saadet-Gelecek grubu yeniden grup oluşturabilmek için gerekli olan milletvekili sayısına ulaştı. 

hasan-bitmez-chp-saadet

ÖZGÜR ÖZEL'DEN AÇIKLAMA 

CHP Genel Başkanı Özgür Özel, Ali Fazıl Kasap'ın Saadet Partisi'nde görev yapacağını belirterek, bütçe görüşmeleri boyunca Ali Fazıl Kasap'ın Saadet Partisi'nde görev yapacağını ve grup oluşturabilmeleri için destek sağlayacağını söyledi.

Özel açıklamasında "Saadet Partisi sözünü söyleyemez hale gelirse bu demokrasi açısından da çok ayıp. Hele hele Hasan Bitmez'in son nefesine kadar kürsüde sözünü söylemeye çalışan gayretini de göz önüne getirilince kendisinin hatırasına da saygısızlık olur." dedi

KARAMOLLAOĞLU TEŞEKKÜR ETTİ

ali-kasap-saadet

Balıkesir Havaalanı için onarım ihalesi Balıkesir Havaalanı için onarım ihalesi

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu da, Hasan Bitmez’in hayatını kaybetmesiyle grubu düşen Saadet Partisi'ne ‘vekil’ desteği veren CHP’ye teşekkür etti.

Karamollaoğlu, “Grubumuzun devamı adına büyük bir kadirşinaslık gösteren CHP Genel Başkanı Sayın Özgür Özel’e, CHP yönetimine ve kadrolarına teşekkür ediyorum.” açıklamasını yaptı.

Kasap'ın imzasını X'ten paylaştı


Saadet Partisi Grup Başkanvekili Bülent Kaya,  CHP'den Saadet Partisine geçen Ali Fazıl Kasap'ın imza attığı o anları sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımla kamuoyuna duyurdu

Editör: Macit ERMİŞ