SINDIRGI ve Balıkesir Büyükşehir Belediye Meclisinin AK Partili üyesi Orhan Kaya, hem partisinden hem meclis üyeliklerinden istifa etti. Büyükşehir'de Kaya'dan boşalan sandalyeye CHP'li Zeki Ayan'ın getirilmesi bekleniyor. İstifasını sosyal medya hesabından paylaşan Kaya, daha sonra bu hesabını kapattı. 

İSTİFA MESAJINDA İLGİNÇ İFADELER

orhan-kaya-

Sındırgı ve Balıkesir Büyükşehir Belediye Meclis Üyesi AK Partili Orhan Kaya partisinden ve meclis üyeliklerinden istifa ettiğini duyurdu.

Beklenen istifasını Orhan Kaya, facebook'taki hesabından yaptığı açıklamayla duyurdu.

İstifa mesajında Kaya “22.09.2023 tarihi itibariyle 2009 yılından bu yana mensubu olduğum partimden üyeliğimi sonlandırıp Belediyemize Belediye meclis üyeliklerimden istifamı sunmuş bulunuyorum. Partimize ve Belediye meclis üyesi arkadaşlara görevlerinde kolaylıklar diliyorum. Hakkım helaldir sizlerde hakkınızı helal edin” ifadelerine yer verdi.

BU İKİNCİ İSTİFASI

Bürokratların cemaziyelevvellerine bakılacak! Bürokratların cemaziyelevvellerine bakılacak!

Orhan Kaya bilindiği gibi 2020 yılında Yücel Karan ile birlikte istifa etmiş Karan’ın istifası kabul edilirken, Kaya ikna edilerek istifasını geri almıştı. Daha sonra bir istifa girişimi daha olan Kaya yine ikna edilmiş istifasını geri çekmişti.

Son olarak istifasını duyuran Kaya, “Yılların birikimi sonucu istifa ediyorum, iş insanıyım yoruluyorum” açıklamasını yaptı.

YERİNE CHP'Lİ GELECEK

Orhan Kaya’nın yerine sıradaki isim Ak Partili Yücel Karan daha önce istifa ettiği için, CHP’li Zeki Ayan’ın Büyükşehir Belediye Meclis Üyeliğine geleceği öğrenildi. 

ista-istifa-meesaj

. İstifasını sosyal medya hesabından bu paylaşımla duyuran Orhan Kaya, daha sonra facebook hesabını kapattı.

Editör: Macit ERMİŞ