DEVA Partisi Balıkesir teşkilatlarındaki istifalar peş peşe gelmeye başladı. Son dakika haberine göre, DEVA Partisi Balıkesir Kurucu İl Başkanı  Av. Kemal Aydemir istifa etti. Ali Babacan ile yollarını ayıran Aydemir'in, aktif siyasete başladığı ve bir dönem Karesi İlçe Başkanlığını da üstlendiği AK Parti'ye dönüş yapması bekleniyor.

BEKLENEN İSTİFAYDI

DEVA'nın Balıkesir'deki teşkilatlanmasını merhum A. Edip Uğur ile birlikte yapan Kemal Aydemir'in istifası sürpriz olmadı. 

14 Mayıs seçimleri öncesinde 8 Temmuz 2020'den bu yana sürdürdüğü il başkanlığı görevinden milletvekili aday adaylığı için ayrılan Kemal Aydemir, aday gösterilmemesi üzerine, parti yönetimine karşı "kırılganlık" yaşamıştı.  Al Babacan, partisini Balıkesir'de emanet ettiği isimler yerine, kontenjandan Burak Dalgın'ı göndererek CHP'den milletvekili seçtirmişti. 

GÖRDÜĞÜ LUZUM ÜZERİNE!

Beklenen istifasını sosyal medya hesaplarından duyuran deneyimli hukukçu, "Kurucu İl Başkanı olduğum Deva Partisi üyeliğinden gördüğüm lüzum üzerine istifa ettiğimi saygılarımla arz ederim." ifadeleriyle  diyerek istifasını kamuoyuna duyurdu. 

kemal-aydemir-istifa

ÇÖKÜŞ DÖNEMİ

DEVA Partisi il ve ilçe teşkilatı yönetimlerinden daha önce de çok sayıda isim istifa ettiklerini duyurmuştu. Burdan sonraki süreçte DEVA'nın Balıkesir'de toparlanmasının kolay olmayacağı, teşkilatlarda görev verecek isim bulamayacağı dillendiriliyor.

Haber: Hidayet HAYAT

Editör: Ramazan DEMİR