Balıkesir'de şaşalı ve güçlü isimlerle siyaset sahnesine çıkan DEVA Partisi, geçen seçimde "tepeden inme" adayın gönderilmesi sonrası tamamen darmadağın oldu.

DEVA PARTİSİ'NE BİR VEDA DAHA

Kurucu İl Başkanı Av. Kemal Aydemir'den sonra partinin önemli yüzleri arasındaki Hilal Demirözer Yarbaoğlu da DEVA'ya veda etti.

Yaklaşık 3 yıldır DEVA Partisi Karesi İlçe Başkanı olarak görev yapan Hilal Demirözer Yarbaoğlu, başkanlık görevi ile birlikte parti üyeliğinden istifa ettiğini açıkladı. 

GEREKÇESİNİ AÇIKLADI

Hilal-Demirozer-e

Sosyal medya hesapları üzerinden istifasını duyuran Hilal Demirözer Yarbaoğlu, gerekçe olarak "gördüğüm lüzum üzerine" ifadesini kullandı.

"Değerli kamuoyuna" başlığı altındaki açıklamasına Yarbaoğlu; "Deva Partisi Karesi İlçe başkanlığından ve Deva Partisi üyeliğinden gördüğüm lüzum üzerine istifa ettiğimi saygılarımla arz ederim."  notunu düştü. 

YUVAYA DÖNECEKLER! 

İl başkanlığından ayrılan Kemal Aydemir ile bugün istifasını duyuran Hilal Demirözer Yarbaoğlu'nun AK Parti'ye dönmeleri bekleniyor. 

Başkan Akın, müjdeleri ilk ağızdan kendisi iletti Başkan Akın, müjdeleri ilk ağızdan kendisi iletti

Aydemir, AK Parti'de uzun yıllar Karesi İlçe Başkanlığı yaparken, Yarbaoğlu ile partinin çeşitli kademelerinde görev almış, bir dönem de milletvekili adayı olarak seçime girmişti. 

hilal-demirozer

Yarbaoğlu'nun Atalar caddesi'ndeki kuyumculuk mağazasının açılışını AK Partili belediye başkanları yapmıştı. 

Editör: Macit ERMİŞ