Meteoroloji Genel Müdürlüğü günlük hava durumu tahminlerini paylaştı. Balıkesir'de yaşayan vatandaşlar için ise 'turuncu' uyarı yapıldı. Sel, su baskını, çatı uçması, direk devrilmesi gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması istendi.

26 Kasım Pazar günü için bir uyarı da AFAD'dan geldi.

AFAD'ın uyarısı şöyle: 

CUMARTESİ 00:00 ila
PAZAR 06:00 SAATLERİNE DİKKAT

Çarşıda bayram öncesi yollar trafiğe kapanıyor Çarşıda bayram öncesi yollar trafiğe kapanıyor

Marmara, Ege, Batı Akdeniz, İç Anadolu, Karadeniz ve Doğu Anadolu’nun Kuzeyinde Kuvvetli Rüzgar ve Fırtınaya Dikkat!

Meteoroloji'den alınan son bilgilere ve yapılan değerlendirmelere göre; aralarında Balıkesir'in de yer aldığı 44 ilimiz için Turuncu, 20 ilimiz için Sarı uyarı olmak üzere toplam 64 ilimiz için meteorolojik uyarı yapıldı.

İŞTE O İLLER

Afyonkarahisar, Aksaray, Amasya, Ankara, Antalya, Artvin, Balıkesir, Bartın, Bayburt, Bolu, Burdur, Bursa, Çanakkale, Çankırı, Çorum, Denizli, Düzce, Giresun, Gümüşhane, Isparta, İstanbul, İzmir, Karabük, Kastamonu, Kayseri, Kırıkkale, Kırşehir, Kocaeli, Konya, Kütahya, Manisa, Muğla, Ordu, Rize, Sakarya, Samsun, Sinop, Sivas, Tekirdağ, Tokat, Trabzon, Yalova, Yozgat ve Zonguldak.  Adana, Adıyaman, Ardahan, Aydın, Bilecik, Edirne, Erzincan, Erzurum, Eskişehir, Hatay, Kahramanmaraş, Karaman, Kars, Kırklareli, Malatya, Mersin, Nevşehir, Niğde, Osmaniye ve Uşak.  

AFAD EKİPLERİ ALARMDA

81 ilimizde İl AFAD Merkezlerimiz, 7/24 esasına göre ilgili TAMP grupları ile teyakkuz haline geçirilmiştir.  

Uyarı verilen illerimizde vatandaşlarımıza, valiliklere, kaymakamlıklara ve il AFAD müdürlüklerine bilgilendirme yapılmıştır.

Vatandaşlarımızın çatı uçması, ağaç/direk devrilmesi, soba/baca zehirlenmeleri, buzlanma ve don olayları ile ulaşımda aksamalar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli olmasını önemle hatırlatıyoruz.

Editör: Macit ERMİŞ