Vatandaş ziyaretlerini sürdüren Karesi Belediye Başkanı ve Cumhur İttifakı Başkan Adayı Dinçer Orkan, Karesi Belediyesi’nin altyapı sorunlarının çözümü için çalışmalarını sürdürdüğünü söyledi. Başkan Orkan, “Paşaalanı’nın alt yapı sorununu yüzde 70 oranında çözdük. Eskiden Paşaalanı’nda göle dönen İŞKUR’un olduğu bölge gibi çoğu bölgede şu anda sel baskını yaşanmıyor” dedi.

Karesi Belediye Başkanı ve Cumhur İttifakı Başkan Adayı Dinçer Orkan, esnaf ve vatandaş ziyaretlerini sürdürüyor. Göreve geldiği günden bu yana rutin olarak vatandaş buluşmalarını sürdüren Başkan Orkan, AK Parti Balıkesir Milletvekili Dr. Mustafa Canbey ve AK Parti Karesi İlçe Başkanı Hakan Aka ile birlikte Çarşı merkezi ve Paşaalanında ziyaretlerde bulundu.

“PAŞAALANI’NIN ALT YAPI SORUNUNU YÜZDE 70 ORANINDA ÇÖZDÜK”

Karesi Belediye Başkanı Dinçer Orkan, 31 Mart seçimlerine sayılı günler kala vatandaşla temaslarını sürdürüyor. Paşaalanı Üçpınaryolu Caddesi’nde esnaf ve kahvehaneleri ziyaret eden Orkan, “Biz 2021 yılında 3,5 milyon TL para harcayarak Paşaalanı’nın alt yapı sorununu yüzde 70 oranında çözdük. Hala eksiklerimiz, yetişemediğimiz yerler var. Buraları da inşallah yeni dönemde tamamlayacağız” dedi.

“EVLERİMİZİ SU BASKINLARINDAN KURTARACAĞIZ”

Önümüzdeki dönemde Paşaalanı’nda alt yapı çalışmalarının devam edeceğini söyleyen Karesi Belediye Başkanı Dinçer Orkan, “Göreve geldiğimizde yağmur biraz fazla yağdığında Paşaalanı Mahallesi’nde su baskınları yaşanıyordu. Bu bölgemizde yağmur suyu alt yapısıyla ilgili sorun vardı. Biz 2021 yılında 3,5 milyon TL para harcayarak Paşaalanı’nın alt yapı sorununu yüzde 70 oranında çözdük. Çoğu bölgede şu anda sel baskını yaşanmıyor. Hala eksiklerimiz, yetişemediğimiz yerler var. Buraları da inşallah yeni dönemde tamamlayacağız.

Yunus Emre Caddesi ve 241. Sokak’taki alt yapı çalışmaları da inşallah Nisan-Mayıs ayı gibi başlayacak. Ben Paşaalanı’nın alt yapısının yüzde 70’ini yenilediysem, geri kalanını da ben yaparım. Eskiden yağmur yağdığında bin evi su basıyorsa bunların 600-700’ü Karesi bölgesinde olurdu. Şimdi ise bu oran tersine döndü ve 300-400’ü bizim bölgemizde. Yeni yapılacak çalışmalarla birlikte o evlerimizi de su baskınlarından kurtaracağız” ifadelerini kullandı.

Başkan Orkan ayrıca Çarşı’da, Çavuş Sokak ve Mekik Sokak’ta bulunan esnafı Milletvekili Dr. Mustafa Canbey, AK Parti İlçe BaşkanıHakan Aka ile birlikte birlikte ziyaret etti.

Editör: Macit ERMİŞ