Balıkesir İl Sağlık Müdürlüğü Kamu Hastaneleri Hizmetleri Başkanı Dr. İsmail Mert, AK Parti'den milletvekili aday adayı olmak üzere görevinden istifa etti. 

Dursunbey doğumlu, Balıkesir'de uzun yıllar Memur-Sen ve Sağlık-Sen temsilciliği de yapan Dr. İsmail Mert, AK Parti'den Balıkesir milletvekili aday adayı oldu. 
Görevinden istifa eden Mert, Balıkesir'e ve ülkemize daha iyi hizmetler yapabilmek için böyle bir karar aldığını belirterek, "Emperyalist odakların vatan ve milletimiz üzerine kurmakta oldukları planları bozmak için ben de milletimizi temsil etmek üzere Cumhurbaşkanımızla yol arkadaşlığı yapmaya adayım" dedi. 

AK Parti İl Başkanı Ekrem Başaran'a aday adaylığı başvurusu dosyasını teslim eden İsmail Mert, şu açıklamayı yaptı:

"İnsanımıza hizmet yolunda; 21 yıl kutsal mesleğim olan hekimlik mesleğimi icra ettim. Bu süre içerisinde mesai kavramı gözetmeksizin memleketimize hizmet inancıyla gençlik çalışmaları başta olmak üzere birçok sivil toplum faaliyetlerinde bulundum. Rahmetli Mehmet Akif İnan hocamızın düsturu ile çıktığımız yolda 17 yıl Memur-Sen ve Sağlık-Sen temsilciliği görevini onurla yürüttüm.

15 Temmuz 2020 tarihinde Balıkesir İl Sağlık Müdürlüğü’nde Kamu Hastaneleri Hizmetleri Başkanı olarak atandığımdan bu yana ‘’Hak ve adaletle yönetim’’ anlayışıyla günlük 40 bin vatandaşımıza hizmet verdik. Kamu hastanelerimizin yönetiminde ‘’Sağlık çalışanlarımızın mutluluğu ve hasta memnuniyeti prensibiyle’’ hareket ettim. İlimizin ‘’Sağlıkta İlk 10 İl’’ arasına girme hedef ve planlamasıyla; vatandaşlarımızın çevre illere gitmek zorunda kalmadan kendi şehrinde sağlık hizmeti almasını temin etmeye çalıştık.

Pandemi ile mücadele ederken diğer yandan da yarım kalan hastane yatırımlarının takibi, yeni hastane yatırım teklifleri, yeni üst düzey tıbbi cihazların ilimize kazandırılması için ekip anlayışı ile çalışarak ciddi ilerleme sağladık. Özellikli hizmet olarak tanımladığımız; il bazında yeni hizmete giren İnme Merkezi, Yanık Merkezi, Hidroterapi ve Fizik Tedavi Merkezi, tamamlanmak üzere olan Tüp Bebek Merkezi, Nükleer Tıp Merkezi ve Radyasyon Onkolojisindeki ek yatırımlar ile dışarıya hasta sevk eden il olmaktan çıkıp, çevre illerden hasta almaya başlayan şehir olduk.

İlimizin lokomotifi olan Atatürk Şehir Hastanemiz ve Bandırma Devlet Hastanemiz’e Eğitim Araştırma Hastanesi statüsü kazandırılarak Profesör, Doçent, Doktor Öğretim üyesi kadrolarına hocalarımızın atanmalarını sağladık. Gerçekleşen bu başarılarımızda birlikte yol yürüdüğümüz İl Sağlık Müdürlüğümüzün ve Hastanelerimizin tüm idarecilerine, kıymetli çalışanlarımıza teşekkür ediyorum.

Bundan sonra da aynı azim ve kararlılıkla Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip ERDOĞAN’ın liderliğinde;

Şehrimiz ve Ülkemiz için yapmamız gereken hizmet ve sorumluluk bilinciyle çalışmak,

İnsanımızın huzur, mutluluk ve refahına katkı sunmak,

Sağlık, eğitim, ulaşım, inanç ve huzurlu yaşam gibi temel hakların önündeki engelleri kaldırmak,

Emperyalist odakların vatan ve milletimiz üzerine kurmakta oldukları planları bozmak için,

Ben de milletimizi temsil etmek üzere; azimle yürütmekte olduğum Balıkesir İl Sağlık Müdürlüğü’ndeki Başkanlık görevimden istifa ediyorum, SÖZ MİLLETİN diyorum.

DR. İSMAİL MERT KİMDİR ?

1972 yılında Balıkesir Dursunbey ilçesi Yassıören mahallesinde doğmuştur.

İlkokulu köyünde bitirdikten sonra, Bursa Yıldırım Beyazıt Kur’an Kursuna gitmiş ve hafızlığını tamamlamıştır. 1991 yılında öğrenim süresi 7 yıl olan Bursa İmam-Hatip Lisesi’ni başarıyla 5 yılda tamamlamıştır. Ardından Trakya Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden mezun olmuştur. Bunun yanında Anadolu Üniversitesi Uluslararası İlişkiler bölümünü bitirmiş, İstanbul Esenyurt Üniversitesi’nde Sağlık Yöneticiliği bölümünde yüksek lisansını tamamlamıştır.

Meslek hayatına 1999 yılında Çankırı Ilgaz Yaylaören Sağlık Ocağı’nda başlayarak mecburi hizmetini tamamlamıştır. Ardından Bigadiç Devlet Hastanesi’nde 3 yıl görev yaptıktan sonra, Dursunbey Merkez Sağlık Ocağı ve Aile Hekimliği’nde 17 yıl görev yapmıştır. 15 Temmuz 2020 tarihinden itibaren Balıkesir İl Sağlık Müdürlüğü’nde Kamu Hastaneleri Hizmetleri Başkanı olarak görevini yürütmüştür. Mesleğiyle ilgili başta GETAT olmak üzere birçok eğitim ve sertifikasyon programını başarıyla tamamlamıştır.

17 yıl Memur-Sen ve Sağlık-Sen ilçe temsilciliği görevini yürütmüştür. Bununla birlikte başta Anayasa Çalıştayı olmak üzere birçok çalışmada aktif olarak bulunmuştur. Memleketimiz ve insanımız yararına başta gençlik çalışmaları olmak üzere birçok sivil toplum faaliyetinde çalışmalar yapmış ve projeler gerçekleştirmiştir.

Evli ve 3 çocuk babasıdır. Orta derecede İngilizce ve Arapça bilmektedir.

Editör: Haber Merkezi