Belediye'nin yönetimini üstlendiği son iki dönemde "olmaz", "kesinlikle yapamaz", "hayal satıyor" denilen ne varsa hepsini gerçeğe dönüştüren Ramazan Bahçavan, ilçeyi Balıkesir'de eşi benzeri bulunmayan modern kapalı pazar yerine de kavuşturdu. Üst düzey katılımın olduğu açılışta vatandaşlar Bahçavan'ı ayakta alkışladı.

BALIKESİR'in son dönemdeki en çok yatırım alan ilçeleri arasında zirvede yer alan Dursunbey, uzay üssünü andıran kapalı pazar yerine de kavuştu. Yaklaşık 40 milyon liraya mal olan pazarın resmi açılış törenine üst düzey katılım olurken, vatandaşlar Dursunbey Belediye Başkanı Ramazan Bahçavan ile Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz'a sevgi  gösterilerinde bulundu.

ramazan-bahcavan-dik-pazarci

Dursunbey Belediyesi tarafından inşası tamamlanan 7 bin metrekarelik kapalı pazar yeri, törenle hizmete açıldı.

Dursunbey Belediye Başkanı Ramazan Bahçavan’ın önem verdiği projeler arasında yer alan Kapalı Pazar yeri Dursunbey Saz bölgesinde hizmete açıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal marşının okunması ile başlayan törende konuşan Dursunbey Belediye Başkanı Ramazan Bahçavan; “Uzun zamandır hayalini kurduğumuz Kapalı Pazar yerimizi hemşehrilerimizin hizmetine sunmanın mutluluğu içerisindeyiz. Bu güzel mekan sayesinde pazarcı esnaflarımız ve vatandaşlarımız yağmurdan, çamurdan kurtularak daha nezih bir ortamda alışveriş yapma fırsatı bulacak. Bizlere her daim destek olan Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanımız Yücel Yılmaz’a pazarımızın yapımında bizlere vermiş olduğu destekler için teşekkür ediyorum” dedi.

Kapalı Pazar yerinin doğal afetlerde kullanılacak şekilde dizayn edildiğini ifade eden Başkan Bahçavan; “Tonoz sistem ile inşa edilen pazarımız, olası yüksek şiddetteki depremlere karşı dayanıklı bir şekilde yapıldı. Pazarımızın içerisi olası felaketler sonrası toplanma ve barınma alanı olarak kullanılacak. Bu sebeple mutfak, duşlar, tuvaletler, bebek bakım odaları ve afet anında ihtiyacı duyulacak malzemeler burada yer alacak. Başlangıcından bitimine kadar emeği geçen tüm çalışma arkadaşlarıma ve yüklenici firmaya teşekkür ediyorum. İlçemize hayırlı olsun” dedi.

ramazan-bahcavan-pazarci

Kapalı Pazar’ın Dursunbey’e çok yakıştığını ifade eden Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz ise; “Dursunbey’de yaptığı projeler ile ilçenin adeta kaderini değiştiren bir Belediye Başkanı var. Biz 2014 yılında göreve geldiğimizde onun tecrübelerinden faydalandık. Dursunbey 2014 yılından bugüne çok değişti. Dursunbey güzel hizmetler aldı. Şimdi de Dursunbey’in en önemli ihtiyaçlarından birisi olan Kapalı Pazar yerinin açılışını gerçekleştiriyoruz. İlçemize hayırlı olsun” dedi.

Nurettin Paşa'dan Tüfekçi'yi gururlandıran jest Nurettin Paşa'dan Tüfekçi'yi gururlandıran jest

Konuşmaların ardından protokol tarafından açılış kurdelesi kesilirken, katılımcılar sonrasında Pazar yerini ziyaret ettiler.

Toplam 9 bin metrekarelik alana yapılan pazarın kapalı alanı 7 bin 35 metrekareden oluşuyor. İçerisinde 2 bin 75 metrekarelik otopark, 253 satış yeri, 8 balıkçı, 1 balık pişirme, 4 peynir dükkanı, 1 adet çay ocağı, gezinti ve dinlenme alanlarına sahip bu muhteşem tesis, olası felaketlere karşı da toplanma alanı olarak tasarlandı. Afet durumlarında mutfak, banyolar ve tuvaletler bulunan pazarda, bebek bakım odası da bulunuyor.

ÜST DÜZEY KATILIM


Dursunbey Belediyesi tarafından inşası tamamlanan 7 bin metrekarelik kapalı pazar yerinin açılışında AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Belgin Uygur, Balıkesir Milletvekilleri Mustafa Canbey, İsmail Ok, Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz, AK Parti İl Başkanı Mehmet Aydemir, Dursunbey Kaymakamı Muttalip Çetin, Dursunbey Belediye Başkanı Ramazan Bahçavan ve Türkiye Sebzeciler, Meyveciler ve Seyyar Pazarcılar Federasyonu Başkanı Ali Karaca, Balıkesir Ticaret Borsası Başkanı Mehmet Çetin hazır bulundu.

UZAY ÜSSÜ GİBİ PAZAR YERİ

Tonoz sistem ile inşa edilen kapalı pazar yeri, olası yüksek şiddetteki depremlere karşı dayanıklı bir şekilde yapıldı. Dursunbeyliler, modern pazar yerine kavuşmanın mutluluğunu yaşarken başkan Ramazan Bahçavan'a teşekkür etti.

Editör: Macit ERMİŞ