DURSUNBEY güne adeta bomba sesiyle uyandı! Sabah saatlerinde Esentepe mevkiindeki 4 katlı bir apartmanın zemin katındaki kalorifer kazanında patlama meydana geldi. Büyük bir facianın eşiğinden dönülen patlamada yaralanan iki kişi hastaneye kaldırıldı,

BOMBA ATILMIŞ GİBİ

Patlama ilçede büyük panik anlarının yaşanmasına neden oldu. Kalorifer kazanından kaynaklanan patlamanın etkisiyle apartmandaki dairelerin cam ve çerçeveleri parçalandırken beton bloklar da zarar gördü.  

YANGIN ÇIKTI

Dursunbey'de 48 Daireler olarak bilinen sitedeki bir blokta yaşanan patlama sonrası çıkan yangın Büyükşehir Belediyesi İtfaiye ekiplerinde söndürüldü.

ALLAH KORUDU

 Kazan dairesi üzerindeki evde yaşayan Sabri Adak ile İlhan Adak enkaza dönen evlerinden kurtulmayı başardı. Hafif sıyrıklarla faciayı atlatan baba-oğl tedbir amaçlı hastaneye kaldırıldı.

GEÇMİŞ OLSUN DURBUNBEY

Patlamayla ilgili Dursunbey Belediye Başkanı Ramazan Bahçavan, "İlçemiz  esentepe mevkiinde bulunan, 48 daireler sitesindeki bir blokta meydana gelen kalorifer kazanı patlamasından etkilenen tüm hemşehrilerimize geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum.  Belediyemiz mühendisleri ve Fen işleri ekiplerimiz apartmanda incelemelerini sürdürüyor." açıklamasını yaptı.

Editör: Haber Merkezi