Balıkesir'deki eczane çalışanlanın bir araya gelerek çatısı altında buluştuğu, Balıkesir Eczacı Tekniker ve Teknisyenleri Derneği kuruluş çalışmalarını tamamladı. Hazırlanan tüzüğün Sivil Toplumla İlişkiler İl Müdürlüğü'nce onaylanmasının ardından resmiyet kazanan dernek, faaliyetleri doğrultusunda çalışmalarına da başladı.

Balıkesir Eczacı Tekniker ve Teknisyenleri Derneği'nin kurucu yönetimi ilk ziyareti, Balıkesir'deki eczane sahiplerinin çatı kuruluşu Eczacı Odası'na gerçekleştirdi. Başkan Abdurrahim MÉŞE ile dernek yöneticileri Hasan ERUYSAL, Sertaç ÇAVDAR, Gamze AKIN, Ercüment ÇAĞAN, Arzu BAŞARAN, sağlık sektörünün önemli halkalarından biri olan eczaneler ile çalışanlarının kalitesini artırmak, meslekle ilgili eksikleri ve sorunları Ezcacılar Odası Başkanı Göksel GÜMÜŞ buluşmalarında masaya yatırdı, çözüm önerilerini dile getirdi. 

Ziyaretin ardından değerledirmelerde bulunan Balıkesir Eczacı Tekniker ve Teknisyenleri Derneği Başkanı Abdürrahim MEŞE, samiyeti ve olumlu yaklaşımları sesebiyle Eczacılar Odası Başkanı Göksel Gümüş'e teşekkür etti. 

Eczane çalışanları olarak mesleğin saygınlığını koruma ve eczacılara yardım etme konusundaki çabalarının artarak devam edeceğini söyleyen başkan Meşe, "Eczacılar ile etle tırnak gibiyiz. Onlar olmazsa biz de olmayız. Bizler ve eczaneler bir bütünüz, ilk sağlık danışmanı olarak eczane müşteri arasında bir köprü olmaya devam edeceğiz." dedi.

20 İLÇEYE ULAŞACAKLAR

eczacilar-dernegi

Amaçlarının Balıkesir'in 20 ilçesinde faaliyet gösteren eczanelerdeki meslektaşları arasında dayanışma  köprüsü oluşturmak olduğunu kaydeden Balıkesir Eczacı Tekniker ve Teknisyenleri Derneği Başkanı Abdürrahim Meşe, önümüzdeki günlerde Sağlık ve Sosyal Güvenlik  ile İŞKUR İl Müdürlükleri başta olmak üzere bazı ziyaretler gerçekleştirerek istişarelerde bulunacaklarını kaydetti. 

Pişirdiğin yemeği 2. kez ısıtırsan bakın ne oluyor Pişirdiğin yemeği 2. kez ısıtırsan bakın ne oluyor

Haber: Hidayet HAYAT

Editör: Macit ERMİŞ