BALIKESİR'in oksijen deposu olarak bilenen Edremit Körfezi rant uğruna beton yığınlarına teslim oldu. Geçmiş şıllarda Altınoluk, Akçay, Zeytinli, Güre, Kadıköy bölgelerinde yaşanan "yağma" yeniden keşfedilen Gömeç ile Burhaniye'nin sahil şeridine yakın bölgelerinde tüm yoğunluğuyla kendini göstermeye başladı.

gomec_villalar

Kıyı şeridine yakın zeytin ağaçları arasındaki villalara  yenileri eklenirken, Keremköy'de asırlık zeytin ağaçlarının kesildiği görüntüler "bu kadar da olmaz" dedirtti. 

Ayvalık'ın deneyimli gazetecisi Suat Salgın, bölgedeki zeytin katliamını sahibi olduğu Medya Ayvalık Haber Ajansı (MAYHA) aracılığıyla duyurdu. 

Gömeç'in Keremköy mahallesi sahil kısmında zeytin ağacı katliamı yaşandığını görüntüler eşliğinde servis eden usta gazeteci Salgın, "Dünyanın en kaliteli zeytin ve zeytinyağının üretildiği bölgede zeytin ağaçlarının beton yığıntılarla doldurulmasına bakalım kim ya da kimler "dur" diyebilecek?

"ELLERİNİZ KIRILSIN"
DEDİRTEN GÖRÜNTÜLER

 Yoksa; aralarında anıt zeytin ağaçlarının da bulunduğu bu bölgede, zeytin; yine inşaat ve maden lobisine yenik mi düşecek? göreceğiz... Takipçisiyiz..." notunu düştü. 


(MAYHA - SUAT SALGIN)

Editör: Macit ERMİŞ