banner307

banner401

banner400

banner319

Burhaniye kooperatifleşeme adımını attı

Burhaniye ve Köyleri Kırsal Kalkınma Kooperatifi'nin kurulmasına önderlik eden Burhaniye Belediyesi üreticilere yeni bir kapı açtı.

EKONOMİ 17.02.2022, 17:37 21.02.2022, 23:36
Burhaniye kooperatifleşeme adımını attı

Burhaniye’de özellikle tarıma yönelik yapılan en önemli adımlardan birine daha imza atan Burhaniye Belediyesi Kırsal mahallelerde tarımı destekleme ve üretilen ürünler için kooperatifleşme sürecini başlattı.

Burhaniye genelinde ilk planda kırsal mahalleleri kapsayacak kooperatifleşme süreciyle ilgili Tarım Orman İl Müdürlüğü’nde görevli yetkililer tarafından üyelere bilgilendirme toplantısı düzenlendi.

kooperatifleşme sürecinde Pelitköy, Yaylacık, Hacıbozlar, Tahtacı, Avunduk, Kırtık ve Şahinler olmak üzere 7 kırsal mahalle muhtarı kurucu üyeleri, Tarım Orman İl Müdürlüğü yetkililerince yapılan toplantıyla bilgilendirildi.

Yetkililerce yapılan toplantıda, Kooperatifleşme sürecinde yapılması gerekenler, alınacak ve yapılacak hizmetlerle, genel bilgiler yer aldı. Kırsal alanlarda ikamet eden vatandaşların gelir ve refah düzeylerinin geliştirilmesi, insan toprak ilişkilerindeki dengesizliklerin giderilmesi, kentsel alanlardaki fiziksel ve toplumsal altyapının oluşturulması, tarımsal ürünlerin daha iyi değerlendirilmesi, yem, arazi, makine vb. konularında yardımların nasıl alınabileceği yönünde bilgiler aktarıldı.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Hangi ittifak size daha çok güven veriyor?
Hangi ittifak size daha çok güven veriyor?
Namaz Vakti 31 Mart 2023
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Günün Karikatürü Tümü

Gelişmelerden Haberdar Olun

@