banner395

banner307

banner394

banner319

OSB'deki bu kursu bitiren hemen işe başladı!

BALOSB Mesleki ve Teknik Eğitim Merkezi’nin İstihdam Garantili Kursları İlk Mezunlarını Verdi

EKONOMİ 20.09.2021, 13:15 22.09.2021, 00:17
OSB'deki bu kursu bitiren hemen işe başladı!

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Kalkınma Ajansları Genel Müdürlüğü koordinasyonluğunda Güney Marmara Kalkınma Ajansı güdümlü proje desteğiyle kurulmuş olan Balıkesir Organize Sanayi (BALOSB) Mesleki ve Teknik Eğitim Merkezi istihdam garantili ilk kursiyerlerini mezun etti.

Balıkesir Valiliği, Balıkesir Büyükşehir Belediyesi, Balıkesir Üniversitesi, Balıkesir İl Milli Eğitim Müdürlüğü, Balıkesir Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü ile Balıkesir Sanayi Odası’nın ortak olarak yer aldığı yaklaşık 7.3 Milyon TL bütçe ile tamamlanan güdümlü proje; ilk mezunlarını vererek meslek liselerinin tercih edilebilirliğini arttırma ve nitelikli personel yetiştirme hedefini gerçekleştiriyor.

13 Kursiyer Bölge Firmalarında İşe Başladı

BALOSB Mesleki ve Teknik Eğitim Merkez’i, Balıkesir İŞKUR ve Balıkesir İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile yapmış olduğu “Meslek Edindirme Kursları” protokolü çerçevesinde, istihdam garantili “Gazaltı (MİG-MAG) Kaynakçısı” ve “CNC Tezgah Operatörlüğü” kursları açtı. Gazaltı Kaynak Kursunu başarıyla tamamlayan 13 kursiyer sertifikaları verilerek, taahhüt veren firmalarda işe yerleştirildi. CNC Tezgah Operatörü kursuna katılan kursu ise 9 Ekim tarihinde sona erecek ve kurs sonunda başarılı olan kursiyerler sertifikalandırılarak taahhüt veren firmalarda işe girişleri yapılacak.

Merkezde 85 Kursiyer Eğitim Aldı

BALOSB Mesleki ve Teknik Eğitim Merkezi’nde ayrıca “Uygulamalı Temel Pnömatik Eğitimi” 12 BALOSB firmasından 58 katılımcı Mart 2021’de ile eğitimleri tamamlamış; yoğun talep olması sebebiyle Nisan 2021’de BALOSB firmalarından 18 ve üniversite öğrenci gruplarından 11 olmak üzere toplam 27 katılımcı eğitimi tamamlamıştır.

Kurslar Açılmaya Devam Edecek

Yoğun talep gören Gazaltı Kaynak Kursunu Eylül ayı sonunda tekrar açmayı planlayan BALOSB Mesleki ve Teknik Eğitim Merkezi, Ekim ayı sonunda ikinci CNC Tezgah Operatörlüğü ve Makine Bakım Onarım kursunu da açmayı planlıyor. Merkez ayrıca sanayi kuruluşlarının istekleri doğrultusunda çalışanların mesleki gelişimlerine yönelik kurslarla ilgili talepleri toplayarak gerekli çalışmaları gerçekleştiriyor.

Merkez, açtığı kurs ve eğitimler sonrasında kursiyerlerden topladıkları “Eğitim Değerlendirme Formları” ile katılımcıların eğitim içeriğinin, atölyelerin ve uygulamalı eğitim cihazlarının kullanımının mesleki niteliklerine ve gelişimlerine katkı sağladıklarını ifade ediyor.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Hangi ittifak size daha çok güven veriyor?
Hangi ittifak size daha çok güven veriyor?
Namaz Vakti 21 Mart 2023
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Günün Karikatürü Tümü

Gelişmelerden Haberdar Olun

@