Evlilik kredisi başvuru şartları ve detayları yeni evlenecek olanlar tarafından merak ediliyor. Faizsiz evlilik kredisi müjdesi seçim öncesi Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından duyurulmuştu. Evlilik kredisinin kaynağını kurulacak olan Aile Ve Gençlik Bankası sağlayacak. 150 bin lira faizsiz evlilik kredisi ne zaman verilecek, başvuru şartları neler araştırmaları hız kazandı. İşte, evlilik kredisi son durum gelişmeleri...

BAKAN MÜJDELİ HABERİ VERDİ

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Mahinur Özdemir Göktaş, AK Parti'nin seçim vaatlerinden biri olan evlilik kredisine ilişkin şunları söyledi:

ismail-cankul-dugun1

"Deprem bölgesi için pilot proje olarak başlatıyoruz. Akabinde de genişleteceğiz. Gençlerimizin beklediği bir müjdeydi. Bütün kriterleri oluşturduk, altyapı şuanda hazır. Projeden faydalanmak isteyen çiftlerin Aile Eğitim Programı ve Evlilik Öncesi Eğitim Programından da faydalanması gerekiyor. Deprem bölgesinde yaşamış olmaları, gelir ve yaş kriterine de karşılamalılar. 

EVLİLİK KREDİSİ ŞARTLARI NELER?

Evlenecek gençlere 0 faizli kredinin şartları belli olmaya başladı.

- 4 yıllık kredi 2 yıl geri ödemesiz ve 0 faizle verilecek.

- Kredi için gelir ve yaş kriteri olacak.

- Yaş sınırı 18-27 olarak belirlendi.

Bu kriterlere uyan gençler faydalanabilecek.

FAİZSİZ EVLİLİK KREDİSİ NE KADAR, KAÇ TL?

Yeni evlilikleri teşvik etmek üzere, Aile ve Gençlik Bankası üzerinden yeni evlenen çiftlere iki yılı geri ödemesiz 48 ay vadeli 150 bin lira faizsiz Evlilik Kredisi vereceğiz" Buna göre, yeni evlenen çiftlere faizsiz, 24 ay geri ödemesiz ve 48 ay (4 yıl) vadeli 150 bin TL devlet destekli evlilik kredisi sağlanacak.

Editör: Macit ERMİŞ