Yeniden Refah Partisi lideri Fatih Erbakan, İsrail'in Gazze'ye saldırılarına ilişkin "Bu zulme açıkça destek veren ABD'nin İncirlik Üssü ve Kürecik Radar Üssü’nün derhal kapatılması gerekir" dedi.

erbakan-fatih2

Yeniden Refah Partisi Konya Hükümet Meydanı’nda "Özgür Filistin Mitingi" düzenledi. Mitinge Hamas’ın siyasi liderlerinden Halid Meşal de telekonferansla bağlanarak destek istedi.

Onbinlerce vatandaşın katıldığı mitingde konuşan Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Fatih Erbakan, İsrail'in insanlık suçu işlediğini belirterek, İsrail ve ABD'ye karşı yaptırımlar uygulanması gerektiğini söyledi. Erbakan, İsrail ve ABD büyükelçilerinin geri çağırılması, üslerin kapatılması ve stratejik maddelerin satışının durdurulması gibi adımların atılması gerektiğini vurguladı.

erbakan-fatih1

Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Fatih Erbakan şöyle konuştu:

 "İsrail’deki büyükelçimizin acilen geri çağırılması, İsrail’in Ankara büyükelçisinin sınır dışı edilmesi, bu zulme açıkça destek veren ABD'nin İncirlik Üssü ve Kürecik Radar Üssü’nün derhal, bugünden tezi yok kapatılması, petrol başta olmak üzere bütün stratejik maddelerin ABD ve İsrail'e satışının bütün Müslüman ülkeler tarafından durdurulması gerekir" d

erbakan-fatih22

Türkiye öncülüğünde İsrail mallarının boykot edilmesi konusunda ortak karar alınması, Putin için tutuklama kararı çıkartan uluslararası toplumun benzer şekilde Netanyahu için de aynı kararı alması yönünde baskı kurulması, Netanyahu’nun adalet divanında yargılanması hususunda gerekli girişimlerin yapılması, ABD'nin sadece Türkiye'deki değil, bütün Müslüman ülkelerdeki üslerinin derhal kapatılması, İslam İşbirliği Teşkilatı ve D-8 liderlerinin acilen toplanarak somut yaptırımlar ortaya koyması gereklidir."

erbakan-fatih3

erbakan-fatih4


 

Editör: Macit ERMİŞ