Balıkesir Sivil Toplum Platformu'nun "Taraf değilim, Gazze'nin ta kendisiyim" adı altında düzünlediği yürüyüş yoğun katılımla gerçekleştirildi. Şeyh Lüttfullah Camiinde kılınan akşam namazının ardından başlayan yürüyüşe 7'den 77'ye her yaştan insan katılırken, açılan bir pankart kısa süreli krize neden oldu. 

Balıkesir Şehitliğine 15 Temmuz Ziyareti Balıkesir Şehitliğine 15 Temmuz Ziyareti

BALIKESIR'de Sivil Toplum Platformu tarafından düzenlenen "Gazze Yürüyüşü" büyük katılımla gerçekleşti. Eylemde ilginç bir olayda yaşandı.

Özgür-Der tarafından açılan ve üzerinde "Katil Israil, Katil Amerika" yazan pankarta izin verilmedi. Görevliler, belirlenenlar dışında pankart açılmasına ve slogan atılmasına izin verilmeyeceğini hatırlatması üzerine, pankart kaldırıldı.

Yürüyüşe sivil toplum kuruluşlarıyla çok sayıda sendika temsilcisi de katıldı.

Binlerce Balıkesirli Şeyhlutfullah Camisinde kılınan akşam namazının ardından Milli Kuvvetler Caddesinden Zağnos Paşa Meydanına kadar yürüdü. Tekbir getiren kalabalık, Israil'in Gazze'deki soykırımını protesto etti.

Zağnos Paşa Kent Meydanı ise Kuran'ı Kerim tilaveti okundu ve konuşmalar yapıldıktan sonra kalabalık sessizce dağıldı.

Yürüyüşe Karesi İlçe Başkan Hakan Aka ile birlikte katılan AK Parti İl Başkanı Mehmet Aydemir, "Balıkesir’imizde tek yürek olarak yürüyüşümüzü gerçekleştirdik. Mazlum kardeşlerimizin yanında, zalim İsrail’in karşısında, duruşumuz ve safımız dimdik." paylaşımı yaptı. 

Haber: Hidayet HAYAT

Editör: Macit ERMİŞ