Balıkesir Büyükşehir Belediyesi son dönemde otelcilik, kafe, restoran gibi hizmet sektörüne yönelik hayata geçirdiği projelerine bir yenisini  de Starbucks'tan esinlenerek yarattığı Balbucks ile ekledi.  Peki Balbucks nedir? Balbucks nerede?


AMERİKA'NIN STARBUC'U VARSA
BALIKESİR'İN DE BALBUCKS'U VAR

Balıkesir merkezde ilk Balbucks Kafeleri Zağnos Paşa Cami Meydanı’na yapılan yeni dükkanlara açan Büyükşehir Belediyesi, dünya devi Starbucks'tan ilhamla oluşturduğu Balbucks markasını 20 ilçede yaygınlaştırmayı amaçlıyor.

Başkan Yücel Yılmaz, " BALBUCKS'ları özellikle turizm bölgelerinde açarak gelip geçer insanların Balıkesir'in -tatlarını tatmasını ve marka değerini oluşturması hedefliyoruz" dedi. 

ÇAY 7.5, KAHVE 20 LİRA


BALBUCKS İLK GÜN FULL ÇEKTİ

Cafeler meydanına dönüşen Zağnos Paşa Kent Meydanı'nda Büyükşehir Belediyesi'nin sahibi olduğu Balbucks yerini aldı. İsmi vatandaşlar arasında tartışmalara yol açan mekanda çay 7.5, kahve 20, simit 7.5, tost 28 liradan satılıyor.

ÇINARALTI ile
TAŞ KAHVE PROTESTO ETTİ

BALBUCKS-SE

Bu arada sirkülasyonun hayli yoğun oldugu meydandaki iki cafeden ilginç bir protesto geldi. Çınaraltı ve Taş Kahve masa/sandalye sınırlaması getirilmesi üzerine bu gece için işletmelerini açmadığı görüldü.

Editör: Macit ERMİŞ