Pençe Kartal -2  Harekat bölgesinde yer alan Gara’da uzun bir süreden beri terör örgütü PKK’nın elinde rehin tutulan polis, asker ve sivilden oluşan 13 vatan evladının PKK örgütü tarafından kalleşçe şehit edilmesi yüreklerimizi dağlarken hainlere ve işbirlikçilerine lanet yağdı. 

ŞEHİTLERDEN BİRİ BALIKESİRLİ Mİ?

Terör örgütü PKK’nın Irak’ın kuzeyindeki Gara’da kalleşçe şehit ettiği 13 kişinin arasında, Eylül 2016 tarihinde sınava katılmak üzere gittiği sırada Hakkari Çukurca Doğanlı köyü karayolunda kaçırılan Balıkesirli Jandarma Uzman Çavuş Ümit Gıcır'ın da olduğu bilgisine sosyal medyada paylaşılan isimler arasında yer verildi.

HENÜZ RESMİ BİR BİLGİ YOK

Malatya Valisi Aydın Baruş, “10 şehidin kimliği tespit edildi. Üç şehidin kimlik belirleme çalışmaları devam ediyor.” açıklaması yaptı. Vali Baruş'an açıkladığı 10 şehit arasında Ümit Gıcır'ın adı bulunmuyordu. 

DNA TESTİ YAPILACAK

Jandarma Uzman Çavuş Ümit Gıcır'ın Balıkesir'deki ailesi de bugün akşam saatlerinde İstanbul'a hareket etti.

Aileye Balıkesir İl Jandarma Komutanlığından görevlilerin eşlik ettiği öğrenildi.

AİLEDEN AÇIKLAMA GELDİ

Sosyal medyadaki paylaşımlar ve bazı internet sitelerindeki haberlerde şehitler arasında ismine yer verilen Jandarma Uzman Çavuş Ümit Gıcır'ın ailesi, bu haberlerin henüz gerçeği yansıtmadığını açıkladı.

Ümit Gıcır'ın kardeşi Ahmet Gıcır, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada; Arkadaşlar ben Ahmet Gıcır. tanıdığım tanımadığım tüm SEKA ve harici eş dost arkadaşlar ilginize teşekkürler. Ancak Malatya Valisinin resmi açıklamasında 10 kişi içinde kardeşim Ümit Gıcır ve henüz şehit olmamıştır. Tüm arkadaşların dualarını bekliyoruz. Hala kurtulmuş olma durumu var. Tüm sevenlerin bilgisine." ifadelerini kullandı.

BABA SEKA'DAN EMEKLİ

Balıkesir SEKA Kağıt Fabrikasından emekli olan baba 2 evlat sahibi Musa Gıcır, 53 aydır oğlunun kurtarılması umuduyla yaşıyordu. 

BALIKESİR'E ATEŞ DÜŞTÜ

DNA testi sonrasında şehitlerden birinin de Ümit Gıcır olduğu belirlendi. Acı haber Balıkesir'de kısa sürede duyuldu ve  şehide dua, teröristlere lanet yağdı.


Bu arada 12 Aralık 2015 tarihinde Şırnak merkezde birliklerinden Açık öğretim imtihanına giderken kaçırılan Uzman Çavuş Sedat Vardır'ın eşi  Aylin Vardar da Ayvalık'ta oturuyordu. Dört çocuk annesi Aylin Vardar, 6 yıldır eşinden gelecek haberi umutla bekliyordu. 

ŞEHİTLERİMİZİN KİMLİKLERİ BELLİ OLDU

1- Şehit ERHAN PEKÇETİN Kimdir? 

2- Şehit  AYDIN GÜNEL Kimdir?

3- Şehit Polis Memuru SEDAT YABALAK Kimdir? (Mersin/ Anamur) "Şanlıurfa Emniyet Müdürlüğü kadrosundan"

4- Şehit Polis Memuru VEDAT KAYA Kimdir? (Mardin) "İstanbul Emniyet Müdürlüğü kadrosundan"

5- Şehit Astsubay SEMİH ÖZBEY Kimdir? (Malatya)

6- Şehit Uzman Çavuş HÜSEYİN SARI Kimdir? (Kahramanmaraş)

7- Şehit Uzman Çavuş MEVLÜT KAHVECİ Kimdir? (Eskişehir/Mihalgazi)

8- Şehit Uzman Çavuş SEDAT VARDAR Kimdir? (Aydın) 

9- Şehit Uzman Çavuş ÜMİT GICIR Kimdir ? (Balıkesir) 

10- Şehit Er ADİL KAVAKLI Kimdir? (Osmaniye)

11- Şehit Er MÜSLÜM ALTUNTAŞ Kimdir? (Şanlıurfa/ Halfeti)

12- Şehit Er SEDAT SORGUN Kimdir? (Erzurum)

13- Şehit Er SÜLEYMAN SUNGUR Kimdir? (Siirt)