İsmail Küçükkaya'nın annesi Halise Küçükkaya, denizde geçirdiği kalp krizi sonucu yaşamını yitirdi. Antalya'daki  bir otelde oğlu İsmail Küçükkaya ile tatil yapan 77 yaşındaki Halise Küçükkaya, sabahın erken saatlerinde yüzmek için denize girdi.

Denizde bir süre sonra fenalık geçiren Küçükkaya, çevredekilerin yardımıyla kıyıya çıkarıldı. Haber verilen sağlık ekibi, Küçükkaya'nın yaşamını yitirdiğini belirledi. Halise Küçükkaya'nın cenazesi incelemenin ardından otopsi için Antalya Adli Tıp Kurumuna gönderildi. İsmail Küçükkaya'nın oldukça üzgün olduğu ve gözyaşlarını tutamadığı görüldü.

CENAZESİ KÜTAHYA SİMAV'DA

Yapılan ön incelemede kalp krizi geçirdiği belirlenen Küçükkaya'nın cenazesi, işlemlerin ardından defnedilmek üzere Kütahya'nın Simav ilçesine gönderildi.

HALİSE KÜÇÜKKAYA KİMDİR

Ismail Kucukkaya

Halise Küçükkaya, Türkiye'nin tanınmış gazetecisi ve televizyon sunucusu İsmail Küçükkaya'nın annesidir. İsmail Küçükkaya, çeşitli vesilelerle annesinden övgüyle bahsetmiş ve onun kendisi üzerindeki olumlu etkilerini dile getirmiştir. Halise Küçükkaya 77 yaşında oğluyla tatil yaparken girdiği denizde kalp krizi geçirerek hayatını kaybetmiştir.

İSMAİL KÜÇÜKKAYA KİMDİR

İsmail Küçükkaya, 20 Ocak 1972 tarihinde Kütahya'da doğmuştur. Türkiye'nin tanınmış gazeteci ve televizyon sunucularından biridir. Eğitimini Gazi Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü'nde tamamlayan Küçükkaya, medya sektöründe uzun yıllardır başarılı bir kariyer sürdürmektedir.

Kariyerine 1993 yılında Hürriyet gazetesinde başlayan İsmail Küçükkaya, ardından Sabah ve Akşam gazetelerinde çeşitli görevlerde bulunmuştur. Gazetecilikte gösterdiği başarılar ve mesleki etik konusundaki hassasiyeti ile dikkat çeken Küçükkaya, okuyucuları tarafından güvenilir bir isim olarak kabul edilmiştir.

Televizyon dünyasına adım attığında geniş bir izleyici kitlesi tarafından tanınmış ve sevilmiştir. 2008 yılında Sky Türk kanalında sabah haberlerini sunmaya başlamış ve burada kendine özgü sunum tarzı ile izleyicilerin beğenisini kazanmıştır. 2013 yılından itibaren Fox TV'de "Çalar Saat" programını sunmaya başlayan Küçükkaya, sabah kuşağının vazgeçilmez isimlerinden biri haline gelmiştir.

Gazeteciliğin yanı sıra yazarlık kariyerinde de başarılı olan İsmail Küçükkaya, "Korkma" ve "Cumhuriyetimize Dair" gibi kitaplarıyla da adından söz ettirmiştir. Kitaplarında Türkiye'nin siyasi ve sosyal meselelerine dair derinlemesine analizler yapmış ve okuyuculara farklı bakış açıları sunmuştur.

İsmail Küçükkaya, kişisel hayatında da sosyal sorumluluk projelerine ve eğitim konularına önem veren bir isimdir. Annesi Halise Küçükkaya'nın eğitimine ve yetiştirilmesine yaptığı katkıları sık sık dile getiren Küçükkaya, ailesine olan bağlılığı ve saygısı ile de bilinir.

Akın'dan 3 Mayıs Dünya Basın Özgürlüğü Günü mesajı Akın'dan 3 Mayıs Dünya Basın Özgürlüğü Günü mesajı

İsmail Küçükkaya, medya dünyasında saygın bir isim olmasının yanı sıra, dürüstlüğü ve mesleki etik değerlerine bağlılığı ile de örnek teşkil etmektedir. Kariyerine birçok başarı sığdıran Küçükkaya, Türkiye'nin en güvenilir gazeteci ve televizyon sunucularından biri olarak anılmaktadır.

Editör: Macit ERMİŞ