Balıkesir Gazeteciler Cemiyeti (BGC) Yönetim Kurulu Başkanı Ramazan Demir, beraberinde yönetim kurulu üyeleriyle birlikte Başkent Ankara’da bir dizi ziyaretler gerçekleştirdi.

bgc-belgin-uygur-h

İlk olarak AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Tanıtım ve Medya Başkanı Hamza Dağ ve ardından sırasıyla AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Sivil Toplum ve Halkla İlişkiler Başkanı Belgin Uygur, AK Parti Balıkesir Milletvekili Mustafa Canbey, CHP Genel Başkan Yardımcısı Balıkesir Milletvekili Ensar Aytekin’i parti genel merkezlerindeki makamlarında ziyaret etti.

Yapılan ziyaretlerde mesleki konular görüşülürken, medya alanındaki itibar kaybının önlenmesi noktasındaki görüş alışverişinde bulunuldu.

Balıkesir gazeteleri bugün siyah çıktı! Balıkesir gazeteleri bugün siyah çıktı!

HAMZA DAĞ: İYİYLE KÖTÜ,
GÜZELLE ÇİRKİN AYIRT EDİLECEK

bgc-belgin-uygur-hamza-dag

BGC Başkanı Demir, özellikle yerel medyanın desteklenmesi konusundaki taleplerini dile getirirken, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hamza Dağ, gazetecilik mesleğini çıkar amaçlı kullananların engellenmesi noktasında hem parti hem merkezi hükümet hem de yerel yöneticiler olarak yakın gelecekte önemli adımlar atacaklarını söyledi.

Dağ, bu noktada yerel yönetimlere düşen görevlere dikkat çekerek iyi ile kötü, çirkin ile güzel arasındaki ayrımın medyada net bir şekilde yapılmasını sağlayacaklarının altını çizdi.

BELGİN UYGUR: HAKİKATIN DESTEKÇİSİ OLACAĞIZ

bgc-belgin-ugu-karesisga

Verimli geçen buluşmada, Uygur'a Balıkesir Gazeteciler Cemiyeti yayınları arasındaki Balıkesir'in ilk gazetesinin günümüz Türkçesiyle basımı gerçekleştirilen "Karesi" kitabı ile Milli Mücadele Basınının bayrak ismi milletvekili, öğretmen, gazeteci, politikacı, fikir ve din adamı, Kur'an-ı Kerim müfessiri Hasan Basri Çantay'ın hayatını anlatan kitap hediye edildi.

Cemiyet başkanı Ramazan Demir, misafirperverliği dolayısıyla Uygur'a teşekkür ederek, 10 Ocak Gazeteciler Dayanışma Günü sebebiyle gerçekleşerek geleneksel etkinliğe davet etti.

bgc-belgin-uygur-karesi

Öte yandan AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Sivil Toplum ve Halkla İlişkiler Başkanı Belgin Uygur da benzer sözlerle seçim öncesi ve sonrası dezenformasyon ile mücadelelerinin süreceğini söyledi. Uygur; “Hakikatin algı operasyonlarıyla değersizleştirilmesine, gerçeklerin üstünün yalanlarla örtülmesine kesinlikle izin vermeyeceğiz. Bu hedef doğrultusunda şimdiye kadar tarihi önemde birçok adım attık. Atmaya da devam edeceğiz” dedi.

Uygur, ayrıca işini layıkıyla yapan amacı kamuoyunu doğru bilgilendirmek olan basın kuruluşlarına olan desteklerin artması yönünde çalışmalar yapacaklarını da sözlerine ekledi.

AYTEKİN'E HAYIRLI OLSUN ZİYARETİ

bgc-ensar-aytekin

Balıkesir Gazeteciler Cemiyeti yönetimi, Ankara temasları kapsamında CHP Genel Başkan Yardımcısı olarak görevlendirilen Balıkesir CHP Milletvekili Ensar Aytekin'e de hayırlı olsun ziyareti gerçekleştirdi. Cemiyet Başkanı Ramazan Demir, Aytekin'e yeni görevinde başarılar dileyerek, gazetecilere yeşil pasaport verilmesini içeren kanun teklifi ve basın meslek yasasına destek vermesini talep etti.

İNTERNET TV'LERLE İLGİLİ DÜZENLEME

rtuk-rdemir

BGC yönetimi Ankara programı kapsamında Radyo Televizyon Üst Kurulu (RTÜK) Başkanlığına da bir ziyaret gerçekleştirdi. İzin ve Tahsisler Dairesi Başkanı Aydın Demir ile bir araya gelen BGC heyeti, internet üzerinden yapılan yayınlarla ilgili yapılan çalışmaları değerlendirdi. 

Ziyaretlerde BGC yönetim kurulu üyeleri Hilmi Aykut Konya, Cengiz Güneş, Miraç Kaya, Doğan Alpaslan ziyarette hazır bulundu.

Haber: Birlik Gazetesi

Editör: Macit ERMİŞ