Son dakika haberine göre, bir müteahhit ile rüşvet pazarlığı yaptığı iddia edilen Gömeç Belediye Başkan Yardımcısı ve CHP'li Büyükşehir Belediye Meclisi üyesi Bakanlık kararıyla görevden uzaklaştırıldı.

Gömeç Belediyesinden yapılan açıklama şöyle:

"Gömeç Belediyesinde belediye başkan yardımcılığı görevini yürüten Hüseyin Gazi Pişgin, hakkında başlatılan soruşturmanın selahiyeti için, soruşturma süresince İç İşleri Bakanlığının kararı ile görevden uzaklaştırılmıştır. Bugüne kadar yazılı ve görsel basında yapılan gerçekdışı haberlere mahal vermemek amacıyla kamuoyuna duyurulur."

PİŞGİN'İN YERİNE AK PARTİ EROĞLU GELİYOR

                                                                     Halil Eroğlu

Bu arada, Hüseyin Gazi Pişgin'in açığa alınmasıyla boşalan Büyükşehir Belediye Meclis üyeliğine AK Partili Halil Eroğlu geldi. 

KAYMAKAM YAŞ HADDİNDEN EMEKLİYE

Bu arada, Gömeç Kaymakamı Ahmet Soley de, CHP'li Belediye Başkan Yardımcısı Hüseyin Gazi Pişgin'in açığa alındığına ilişkin tebligatı yaptıktan sonra emekliye ayrıldı. 

Gömeç'te yaşanan ve ülke gündemine giren olayla ilgili "duyarsız" kaldığı gerekçesiyle eleştirilere maruz kalan Kaymakam Soley'in, meslek hayatını noktalandırdığını Balıkesir Valisi Hasan Şıldak duyurdu.

Soley'i makamında kabul ederek hizmetleri karşılığında şild takdim eden Vali Şıldak, "Meslek hayatını İlimizde tamamlayan değerli Mülki İdare Amirimiz Gömeç Kaymakamı Ahmet Soley’e çalışmaları için teşekkür ediyor, sağlık ve huzur içinde bir hayat temenni ediyorum" paylaşımını yaptı. 

Soley, yaş haddini doldurmasına 6 ay kala emekli olarak mülki idaredeki yöneticilik hayatını sonlandırdı.