Gümüşçeşmeliler yaklaşık 500 kişiyle mahalle girişinde karşıladıkları kadın aday Balıbek’i davul zurna ve meşalelerle karşıladılar. Özellikle kadın mahalle sakinleri CHP’nin adayına tam destek verdi.

Millet İttifakı CHP Altıeylül Belediye Başkan adayı Esin Balıbek, 31 Mart yerel seçimleri öncesi önceki akşam Gümüşçeşme Mahallesinde seçim çalışması yaptı. CHP Balıkesir İl Başkanı Serkan Sarı, CHP Altıeylül İlçe Başkanı Hakan Şehirli, İYİ Parti Altıeylül İlçe Başkanı Özlem Ural ve iki partinin teşkilat üyelerinin katıldığı seçim çalışmasında Gümüşçeşme mahallesi bayram yerine döndü.

Mahalle sakinleri 500 kişilik konvoy, sloganlar eşliğinde Başkan Adayı Balıbek’i karşıladı.

Davul ve zurna ile karşılama törenin ardından Balıbek, mahalle sakinlerine şöyle seslendi:

“Birleştirici güç olacağız. Temiz bir siyasi politika yürüteceğiz. Altıeylül’e kadın eli değecek. Projelerimiz ile ilçeyi sanatın başkenti haline getireceğiz. Büyükşehir Belediyesinde İsmail Ok, beyefendi ilçelerde ise CHP’nin başarısı ile Balıkesir’i aradığı vizyona kavuşturacağız.

Liyakat ile yöneteceğimiz Altıeylül ilçesinde CHP’nin sosyal demokrat belediyecilik anlayışının en iyi örneklerini sergileyeceğiz. Halkçı belediyeciliği, insan odaklı hizmeti Altıeylül ile tanıştıracağız”

“24 SAAT ÇALIŞAN BAŞKAN OLACAĞIM”

Başkan Adayı Balıbek sözlerine şöyle devam etti: “Altıeyül’e kazandıracağımız yeşil alanlar ile projelerimiz ile Türkiye’ye ve dünyana örnek bir ilçe yapacağız. Altıeylül Belediyesi sizlerin dertleri ile ilgilenecek. Günde 3-4 saat çalışan belediye başkanı değil 24 saat çalışan bir belediye başkanı olacağım. Bir kadın aday olarak üzerimde önemli bir sorumluluk var.

Yapacağımız her çalışma her proje halkın istekleri doğrultusunda olacak ve bir çok konuda öncü ve örnek bir ilçe haline geleceğiz.”