Altıeylül Bağımsız Belediye Başkan Adayı Hasan Avcı, farklı siyasi partilerden geniş bir kitleyi etrafında toplayarak “Altıeylül İttifakı” adı altında seçim çalışmalarına başladı. Avcı, yeniden başkan seçilmesi halinde AK Parti'ye geçip geçmeyeceğine ilişkin soruya net cevap vermekten kaçındı.

H A S A N A V C I B G M

AK Parti'nin yeni dönemde yollarını ayırması üzerine bağımsız aday olan Altıeylül Belediye Başkanı Hasan Avcı, Bahçelievler Mahallesindeki Asuva Kafe bahçesinde açıklamalarda bulundu. Avcı, vatandaşlardan gelen talepler doğrultusunda bağımsız aday olmaya karar verdiğini söyledi. Avcı'nın seçim startını verdiği programa yerel gazeteciler yoğun ilgi gösterirken, farklı partilerden isimler de yer aldı. 

REKOR BİR OYLA SEÇİLEREK
BUNU BALIKESİR’E HEP BİRLİKTE GÖSTERECEĞİZ

Hasan Avcı'nın açıklamaları şöyle:

"Bazı arkadaşların kişisel problemlerinden dolayı aday gösterilmedik. Buna takılmıyoruz. İlk günden üzüldük. Arkadaşlarla değerlendirmeler yaptık. "Artık biz de defteri kapatalım, önümüze bakalım, çoluğumuzla çocuğumuzla ilgilenelim" düşüncesi hasıl olmuşken, vatandaşlar ile, muhtarlardan gelen yoğun isteklerden dolayı bağımsız adaylığımızı ilan ettik.

Bu yola besmeleyle çıktık. Dualarını bizden esirgemeyen, desteğini, iradesini ortaya koyan, bize beyan eden bütün vatandaşlarımıza ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Kalbi bizimle olup, çeşitli sebeplerle şu an burada bulunamayan dostlarımıza, vatandaşlarımıza selam olsun.

Bizi iş adamlarımız, esnaflarımız, vatandaşlarımız, muhtarlarımız çok ciddi manada desteklediler. Personelimize huzurlarınıza teşekkür ediyorum. Gerçekten bu süreçte personelimiz bizi çok ciddi desteklediler. İnşallah bu desteği, bu iyi niyeti 31 Mart akşamı rekor bir oyla seçilerek bunu Balıkesir’e hep birlikte göstereceğiz.

DİK DURUŞ SERGİLEDİK,
SERGİLEMEYE DEVAM EDİYORUZ

6,5 yıldır neler yaptık; İsmail Akçay Parkı ve Plevne Kütüphanemizin 2019 yılında açılışını gerçekleştirdik. Sabri Uğur Parkı ve Millet Kıraathanesi, Sultan Alparslan Kültür Evi, Hasan Can Kültür Merkezi, Sultan Abdülhamit Han Gelişim Merkezi, içerisinde bulunduğumuz 21 dönümlük alanda yapılan Gazi Mustafa Kemal Yaşam Kompleksini tamamladık. Burada arkamda gördüğünüz Tomruk Kafe de artık hazır. Bunların yanında Plevne Kapalı Pazaryeri ve kompleksi, Konakpınar Gençlik Merkezi. Seyit Ahmet Arvasi Parkı ve Kreşini tamamladık. Altıeylül Belediyesi Hizmet Binası inşaatımız devam ediyor. Bunun yanında sadece 5 yıllık süreç içerisinde 1 milyon 400 bin metrekare kilit parke taş döşedik. Asfaltlarımız, yollarımız, parklarımız, yeşil alan sayısını 5 yıl içerisinde yaklaşık iki katı artırdık. Kültürel etkinliklerle şehrimize değer katmaya çalıştık. Tiyatro, konser, kitap fuarı, sinema günleri gibi sosyal etkinliklerle buz pateni pisti, uçurtma etkinlikleri, yamaç paraşütü, yol koşuları, yüzme kursları, lavanta bahçesi etkinlikleri gibi birçok konuda da şehrimize değer katmak için çalıştık.

Biz emanete sahip çıktık. Öksüzün, yetimin, garip gurabanın hakkına sahip çıktık. 'Önce gariplerin belediyesi olacağız', 'Önce ihtiyaç sahiplerinin belediyesi olacağız' dedik. ALGEM kanalıyla her yıl binlerce aileye yardım elimizi uzattık.  Bakınız sadece geçen sene 20 milyon liranın üzerinde bu milletin bütçesinden parası yine bu millete harcadık. Biz bir duruş sergiledik, duruş sergiliyoruz.

Bu 5 yıllık süreçte sergilediğimiz duruştan pişman mısınız diyecek olursanız, Kesinlikle pişman değilim. Bugün olsa yine bu milletin hakkını, hukukunu bu millete harcamayı tercih ederim.

ALTIEYLÜL
İTTİFAKINI OLUŞTURDUK

Tabi öyle bir birliktelik oldu ki burada Cumhuriyet Halk Partisi’nden insanlarımız var. İYİ Parti’den var. Milliyetçi Hareket Partisi’nden AK Parti’den var. Biz Altıeylül İttifakını oluşturduk. Vatandaşlarımızdan, esnaflarımızdan aramızda olanlar var. Bir kısmı bugün burada yer alamadı ama inşallah seçim çalışmalarımızda da onlar bizleri destekleyecek. Bağımsızız ama yalnız değiliz. Milletimiz bizimle, milletimizle daha güçlüyüz. İrademizi milletimize teslim ettik, milletimizin istediği doğrultuda yürüyoruz.

EMEKLİLERE YARDIM
VE ÖZEL KAFETERYA

İnşallah 31 Mart akşamı seçildikten sonra yeni yapmak istediklerimiz var.  ALGEM  yardımlarımızı artıracağız. Geliri asgari ücret altında olan emeklilerimiz dahil olmak üzere bütün ailelere ALGEM kanalımızla yardım elimizi uzatacağız.

Emeklilerimizin yoğun yaşadığı mahallelerimizde emeklilerimize yönelik kafeteryalar açacağız, bu kafeteryalardan emeklilerimiz en uygun şekilde inşallah istifade edecek. Yine emeklilerimiz orada vakit geçirip nefes alabilecek.

YENİ DÖNEM
PROJELERİNİ AÇIKLADI

Bu süreçte belediye hizmet binamıza başladık, kaba inşaatını yaptık. 140 milyon TL’ye kaba inşaatının ihalesini yaptık. 2024’ün 11’nci ayında kabasını bitirdikten sonra 2025 yılı içerisinde de belediyemize taşınacak şekilde planlarımızı yapıyoruz. Bütçesi hazır. Allah’ın izniyle 2025 yılı içerisinde Altıeylül Belediyesi müstakil hizmet binasına kavuşmuş olacak. 

GENÇLERE VE KADINLARA ÖNCELİK

Peki, belediye hizmet binasına taşındığımızda Sultan Abdülhamit Han ve diğer binalarımız ne olacak? Bu binalar kadınlarımız için BALMEK kurslarını destekleyici yeni kursların açılacağı alanlar olacak.

Üniversiteye hazırlanan gençlerimiz, üniversitede hedefi olan ama imkanı olmayanlara şu an yaklaşık 100 öğrencimizi ALGEM’deki kursla destekliyoruz. İnşallah bu sayıları binalarımızla daha da çok artıracağız. Gençlerimizi yarınlara daha güzel hazırlayacağız. Yine kadınlarımıza yönelik ALMEK kurslarında kendini yetiştiren kadınlarımıza mikro finansla destek veriyoruz. Ufak da olsa destek verdiğimiz o kadınlarımıza bu işin startını verme imkanı sunuyoruz.

BİLİM VE GEZEGEN EVİ
PROJESİ İLE BİLİNÇLİ GENÇLİK

Seyit Ahmet Arvasi Parkı’nın ve Kreşinin sonuna doğru geldik. Çalışan ve imkanı kısıtlı olan kadınlarımız için bundan sonra mahallelerimizde kreşler açarak kadınlarımızı destekleyeceğiz. Birçok proje yaptık.

Önümüzdeki dönem en önemli projelerimizden birisi de çocuklarımız için bilim ve gezegen evini mutlaka yapacağız. Çocuklarımızı teknolojiden ve kendilerini yetiştirme konusundaki imkanlardan faydalandıracağız. Gençlerimizi, çocuklarımızı inşallah yetiştireceğiz. Bu bir hatime değil bu bir Fatiha’dır.”

Muhabir: HİDAYET HAYAT