AK Parti'nin yeni dönemde aday göstermemesi üzerine bağımsız adaylığını açıklayan Altıeylül Belediye Başkanı Hasan Avcı, 56 yıl önceki Hüseyin Baştuz sürprizinin 31 Mart'ta tekerrür edeceğini iddia etti. 

Hasan Avci 6Eylul Ba

Bağımsız Altıeylül Belediye Başkan Adayı Hasan Avcı, seçim çalışmalarıyla ilgili yaptığı değerlendirmede; “Dediler ki kar gibi eriyor, Dediler ki yanında kimse kalmaz, Dekiler ki hiç şansı yok, Dediler ki kimse inanmaz, onlar istediklerini ifade ede dursunlar Altıeylüllü vatandaşların desteğini, Altıeylüllü vatandaşların takdirini, Altıeylüllü vatandaşların gönlünü kazandığımıza inanıyoruz. Bağımsız çıkmış olduğumuz bu yolda yalnız değiliz. Milletimizle daha güçlüyüz. Biz milletimize inanarak yola çıkıyoruz dedik. Hangi kapıyı çalsak, hangi vatandaşımıza selam versek bize gönül kapılarını açıyor gönül dostlarımız her geçen gün büyüyerek bu kardeşinizi yalnız bırakmıyor. Değil kar gibi erimek her gün ÇIĞ gibi büyüyoruz” ifadelerini kullandı. 

ALTIEYLÜL BAŞKAN ADAYI HASAN AVCI:
ESNAF VE GAZETECİLERLE BİR ARAYA GELDİ
Gündüzleri esnaf buluşması ile seçim çalışmalarına devam eden Başkan Adayı Hasan Avcı, yerel basın ile de buluşmaya devam ediyor. Balıkesir’in nabzını tutan cefakâr basın çalışanlarına ziyarette bulunan Bağımsız Altıeylül Belediye Başkan Adayı Hasan Avcı sırasıyla; Artı Web, Balıkesir Haber Tv, Kent Medya Grup, Balıkesir Takip Gazetesi, Balıkesir Tv, Bengises Gazetesi, Balıkesir Günaydın Gazetesi ve Halkın Sesi İnternet Sitesi’ni ziyaret ederek kolaylıklar diledi. TERAVİH NAMAZI SONRASI
VATANDAŞLARLA BİR ARAYA GELDİ
Bağımsız Altıeylül Belediye Başkan Adayı Hasan Avcı, akşamları da iftar programlarıyla vatandaşların evlerine misafir olmaya devam ediyor. Teravih namazını İmam–ı Birgivi Camii’nde kılan ve sonrasında cemaatle bir araya gelen Avcı, herkesin mübarek Ramazan ayını ve gelecek Ramazan Bayramlarını tebrik etti.

Bahçelievler Mahallesi Beyoğlu Caddesi’nde vatandaşlarla bir araya gelen Altıeylül Belediye Başkanı ve Bağımsız Altıeylül Belediye Başkan Adayı Hasan Avcı, “Milletimiz var olduğu müddetçe milletimizin vicdan terazisi olduğu müddetçe o terazi şaşmayacak. Allah’ın izniyle 31 Mart’ta güçlü bir destekle 1968’de Balıkesir tarihine kazanan o hadise yeni bir destanla Altıeylül’de yeniden vücut bulacak. Yeniden hayat bulacak inşallah” dedi. “HİÇBİR ZAMAN BELALTI SİYASET GÜTMEDİK” Bağımsız Altıeylül Belediye Başkan Adayı Hasan Avcı, “6,5 yıldır bu şehre bu ilçeye hizmet etmeye çalışırken, gayret ederken, emek verirken bir duruş sergileyerek doğru ve dürüst iş yapmaya çalıştık. Hiçbir zaman bel altı siyaset gütmedik. Biz hizmetlerimizle vatandaşımızın kapısını çaldık. Biz garip fukaraya sahip çıkarak yolda yürümeye çalıştık. Ve bugün geldiğimiz noktada şöyle bakıyorum da Allah razı olsun milletimizle bir gönül köprüsü kurmuşuz” diye konuştu.

1968'DE NE OLDU?

Bilindiği üzere 1968'de Hüseyin Baştuz, Adalet Partisinin kendisini aday göstermemesi üzerine bağımsız olarak girdiği seçimleri kazanmıştı. Ardından tekrar Adalet Partisi'ne katılmıştı. 

Editör: Macit ERMİŞ