BALIKESİR'deki görev süresini tamamlayarak ayrılacak olan  İl Emniyet Müdürü Hasan Onar'ın onuruna veda yemeği düzenlendi.

HASAN-ONAR-VEDA2

Vali Hasan Şıldak ve Eşi Fatma Nur Şıldak'ın ev sahipliğinde gerçekleştirilen yemeğe Garnizon ve 9.Ana Jet Üs Komutanı Hv.Plt.Tuğg. Cihangir Kemal Yüzçelik, Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz, Cumhuriyet Başsavcısı Abdulkadir Akın, MSÜ Kara Astsubay Meslek Yüksek Okulu Komutanı Tuğg. Mahmut Büyükcingi, Vali Yardımcıları Mustafa Çek ve İrfan Demiröz, Karesi Kaymakamı Metin Arslanbaş, İl Jandarma Komutanı J.Kd.Alb.Ali Yıldız, Sahil Güvenlik Kuzey Ege Grup Komutanı SG. Bnb. Emrah Kadir Çakır, Altıeylül Belediye Başkanı Hasan Avcı, Karesi Belediye Başkanı Dinçer Orkan, İl Sağlık Müdürü Uzm.Dr.Serkan Kadir Keskin, Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Hatice Dost, İl Milli Eğitim Müdürü Ali Tatlı, Gençlik ve Spor İl Müdürü Adem Özalp, İl Göç İdaresi Müdürü Ökkeş Korkmaz katıldı.

Vali Şıldak, Müdür Onar'a Balıkesir'de yürüttüğü başarılı çalışmaları dolayısıyla teşekkür etti, bundan sonraki çalışma hayatında başarılar diledi.

HASAN ONAR KİMDİR?

21.06.1967 tarihinde Afyonkarahisar İli Dinar İlçesinde doğmuştur. 1985 yılında Polis Koleji, 1989 yılında Polis Akademisinden mezun olarak İzmir Emniyet Müdürlüğü kadrosunda Komiser Yardımcısı rütbesiyle göreve başlamıştır.    

balikesir-EMNip

Değişik rütbelerde sırasıyla İzmir, Tunceli, İzmir, Manisa illerinde görev yapmış, 2012 yılında Manisa ilinde 1.Sınıf Emniyet Müdürlüğüne terfi etmiş, İzmir Teftiş Kurulu Başkanlığı, Kırıkkale İl Emniyet Müdürlüğü ve Mardin İl Emniyet Müdürlüğü görevlerini yürütmüştür. Mardin Emniyet Müdürü olarak 2 yıl 11 ay görev yaptıktan sonra 20.09.2019 tarih ve 2019/320 sayılı Kararname ile Balıkesir İl Emniyet Müdürü olarak atanmıştır. 

Onar, 2008 yılından Celal Bayar Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsünde Yüksek Lisans Eğitimini, 2014 yılında ise Anadolu Üniversitesi İktisat Fakültesi Kamu Yönetimi bölümünde ikinci Lisans eğitimini tamamlamıştır. Ayrıca Anadolu Üniversitesi Adalet Meslek Yüksekokulu mezunudur. İyi derece de İngilizce bilmekte olup, evli ve üç çocuk babasıdır.

Hasan Onar, 2 Ağustos 2023 tarihli kararname ile Emniyet Genel Müdürülğü Teftiş Kurulu'na atanmıştır. 

Editör: Macit ERMİŞ