BALIKESİR Havran'daki kapalı sebze pazarına belediyenin kurduğu fıskiyeli vantilatör sistemi, esnafa ve alış veriş yapan vatandaşlara serin bir ortam sağlıyor. 

BELEDİYE Başkanı Emin Ersoy''un 5 yıl önce kurduğu sistem, Afrika çöl sıcaklarının kavurduğu şu günlerde hem vatandaşa, hem esnafa nefes aldırdı. Gün boyu fıskiyelerden çıkan serin su buharı esnaf ile aleş verişe gelen vatandaşlare serin bir ortam yaşatırken, sebzelerin tazeliğini korumasına da yardımcı oluyor. Pazarcılar ve vatandaşlar, sistemin kurulmasına destek olan AK Partili Belediye Başkanı Emin Ersoy'a teşekkür etti.

Havran Sebzeciler ve Meyveciler Esnaf Odası Başkanı Murat Hancer, "Pazarımızda 200-250 civarında esnafımız var. Bunlar yaz günleri sıcaktan bunalıyordu. Sebzenin canlılığı, tazeliği kayboluyordu. Sistem bunun önüne geçmiş oldu. Belediye Başkanımız Emin Ersoy'a bir kez daha teşekkür ediyoruz" ifadelerini kullandı.

Bu arada,  Havran Belediyesi ekipleri, Kapalı Pazar yerinde su soğutmalı vantilatör sisteminin bakım ve onarımlarını gerçekleştirdik. Belediye ekipleri pazar yerindeki tüm vantilatörlerin kontrolünü yaparak, devrede olamayan ve çalışmayan vantilatörlerin de çalışması sağlandı.

Başkan Ersoy, "Vatandaşlarımızın ve esnafımızın rahatlığı için Havran Belediyesi olarak 24 saat esaslı çalışmalarımıza devam ediyoruz." dedi.

Editör: Macit ERMİŞ