Önce "bu adam kendisi de inanmıyor, ama bizi kandırıyor. Hayal satıyor" dediler.. Bacaların tütmeye başladığını görünce şapka çıkardılar, ilk ihracat haberiyle de selam durdular.. Dursunbey'de güzel şeyler oluyor..

Dursunbey Organize Sanayi Bölgesinde faaliyet gösteren Erdil Akü, üretimine start verdiği son teknoloji akü plakalarının ihracatına başladı.

Dört farklı etaptan oluşacak olan fabrikanın, ilk bölümünü tamamlayan firma burada akü parçalarının üretimine başlarken, ilk ihracatını da Katar'a gerçekleştirdi.

Erdil Akü'nün patronu  Ali Kebapçıoğlu; ilk ihracaat sonrası yaptığı açıklamada şunları söyledi: 

 "Tam bağımsız bir Türkiye için teknolojinin, üretimin ve istihdamın olması gerekiyor. Bu kapsamda Devletimiz, Hükümetimiz Türkiye genelinde yüzlerce OSB oluşturdu. Bu OSB alanlarının bir tanesini de Dursunbey'e kazandıran Sayın Belediye Başkanımız Ramazan Bahçavan'a teşekkür ediyorum.

Bizler de imalatçı olarak Devletimizin bize vermiş olduğu bu olanağı değerlendirdik. Dursunbey'e fabrikamızı taşıma kararı aldık. Bugün Katar'a iki konteyner akü plakası sevk ettik. Burada ürettiğimiz ürünleri zaman içerisinde diğer Ülkelere ve Türkiye içerisindeki meslektaşlarımıza son teknoloji olarak ürettiğimiz ürünleri pazarlamaya devam edeceğiz" 

Haber: Macit ERMİŞ 

Editör: Haber Merkezi