Balıkesir Devlet Hastanesi hemşirelerinden Medine Gündüz koronavirüsten öldü.

Covid-19 test sonucunun pozitif çıkması üzerine tedavi altına alınan Medine Gündüz, durumunun ağırlaşması üzerine görev yaptığı hastanenin yoğun bakım ünitesine kaldırılmıştı.

Medine hemşire yapılan tüm müdahAlelere rağmen tedaviye yanıt vermedi ve  yaşamını yitirdi.

BALIKESİR'İN 6. ŞEHİDİ

Vefatıyla ailesi yanı sıra sağlık camiasını yasa büründüren Medine Gündüz, Balıkesir sağlık teşkilatının koronavirüsle mücadelede kaybettiği 6'ncı sağlık çalışanı oldu. 

HASTANE TAZİYE YAYIMLADI

Gündüz'ün vefatı sonrasında görev yaptığı Balıkesir Devlet Hastanesi taziye mesajı yayımladı.

Başhekimliğin yayınladığı TAZİYE mesajı şöyle:
"Bir süredir yoğun bakımda yatarak tedavi gören; Hastanemiz personellerinden Hemşire Medine Gündüz Koronadan vefat etmiştir. Hastahane idaresi olarak Merhumeye Allah’tan rahmet diler yakınlarına sabr-ı cemil niyaz ederiz. Cenaze namazı için daha sonra duyuru yapılacaktır."

SAĞLIK MÜDÜRÜ KESKİN'İN MESAJI

İl Sağlık Müdürü Uzm.Dr. Serkan Kadir Keskin de, koronavirüsten vefat eden Medine Gündüz hemşire için başsağlığı mesajı yayınladı.

Mesajında Keskin,  "Balıkesir Devlet Hastanesi Dahiliye Polikliniğinde hemşire olarak görev yapan Medine GÜNDÜZ vefat etmiştir. Merhumeye yüce Allah’tan rahmet, ailesine, yakınlarına ve sağlık camiamıza başsağlığı ve sabır dilerim." ifadelerine yer verdi

TABİH ODASI :
COVID-19 MESLEK HASTALIĞI SAYILMALI

BALIKESİR Tabip Odası'nın başsağlığı mesajı ise şöyle:

"Yoğun bakım servisinde bir süredir tedavi gören Hemşire Medine Gündüz hayatını kaybetti.

Türkiye’deki 428., İlimizde ise 6. Sağlık şehidi olan Medine Hemşireye Allah’tan rahmet, ailesine, yakınlarına ve sağlık camiasına başsağlığı diliyoruz.

Covid-19 nedeni ile hayatını kaybeden sağlık çalışanlarının giderek arttığı, Covid-19’un Meslek Hastalığı olması gerektiğini bir kez daha haykırıyoruz.."