Balıkesir’in Dursunbey ilçesinde bir çocuğun en büyük hayali birlik ve beraberlik örneği ile Belediye öncülüğünde gerçekleşti. Yüzlerce kişinin katıldığı sünnet düğününde Başkanın makam aracı sünnet arabası, kendisi ise şoför oldu.


Sosyal Belediyecilik ile isminden sıklıkla bahsettiren Dursunbey Belediye Başkanı Ramazan Bahçavan, maddi imkânsızlıklar yüzünden sünneti yapılamayan Abdi Kaya isimli çocuğun hayallerinin gerçekleştirilmesi için talimat verdi.

Fedekar çalışanlarının gayretleri sonucu İlçedeki kimsesizlerin kimsesi haline dönüşen Dursunbey Belediyesi Sosyal Hizmetler Müdürlüğü tarafından organize edilen sünnetin masraflarını Bursa Dursunbeyliler Derneği ve İlçedeki esnaflar karşıladı.


Bütün mahalle sakinlerinin davet edildiği sünnet düğününe Dursunbey Kaymakamı Emrullah Temizkan, Belediye Başkanı Ramazan Bahçavan, Belediye Meclis üyeleri, Bursa Dursunbeyliler Derneği Başkanı Aydın Keyik, çeşitli kurum ve kuruluşlardan yetkililer ve yüzlerce vatandaş katıldı. 


Yemek daveti ile başlayan Sünnet Cemiyetinde her detay en ince ayrıntısına kadar düşünüldü. Barana ve Poyrat Halk Dansları ekiplerinin sahne aldığı Sünnette, yerel sanatçı Selami Bayram’da sahne aldı. 


Yemek davetinin ardından Sünnet konvoyuna çıkılırken Belediye Başkanı Ramazan Bahçavan’ın makam aracı sünnet arabası yapıldı. Direksiyonun başına geçen Belediye Başkanı Ramazan Bahçavan mahalle içinde Abdi’yi gezdirerek çocuğun bir hayalini daha gerçekleştidi. 
Düğün konvoyunun ardından ise üç kardeş olan Kaya kardeşlere protokol tarafından bisiklet, tablet ve çeşitli hediyeler verildi.

Gece geç saatlere kadar süren sünnet düğününde Abdi ve kardeşleri doyasıya eğlenirken, mahalle sakinleri de bu büyük mutluluğa imkan veren herkese teşekkür ettiler.