BALIKESİR'in dört bir yanında biri söndürüldüğünde diğeri başlayan orman ve arazi yangınlarından biri de bugün öğle saatlerinde Altıeylül Orhanlar köyünde meydana geldi. Baba ocağındaki yangın haberini duyan AK Parti İl Başkanı Mehmet Aydemir, soluğu köyünde aldı. Yangını söndürmek amacıyla canla başla çalışan ormancılara eşlik eden Mehmet Aydemir'in örnek davranışı takdir topladı. 

Mehmet Aydemir Yangin I

Altıeylül'deki yangınlar yürekleri ağza getirdi Altıeylül'deki yangınlar yürekleri ağza getirdi

ELEKTRİK DİREĞİNDEN ÇIKTI

Köyündeki arazi yangınına müdahale ettiği anların fotoğraflarını sosyal medya hesabından paylaşan AK Parti İl Başkanı Mehmet Aydemir, "Köyüm Orhanlı mahallesinde Elektrik direğinden meydana gelen ve ağaçlandırma sahasına sıçrayan yangınını kontrol altına almak için Devlet Kurumlarımız ile gerekli müdahaleleri yapmaktayız. Yangından etkilenen tüm hemşehrilerimize geçmiş olsun." ifadelerini kullandı. 

BİR GÜNDE 75 YANGIN

Aşırı sıcaklarla birlikte orman ve arazi yangınlarının birbirini izlediği Balıkesir'de Orman Bölge Müdürlüğü ile Büyükşehir Belediye İtfaiye ekipleri yangından yangına koşmaya başladı. Son 24 saat içerisinde farklı bölgelerde 75'e yakın orman, ot ve çöp yangının çıktığı Balıkesir'de. arazi yangınları fazlalaştı. Yetkililerden uyarı üzerine uyarı geldi. 

Editör: Macit ERMİŞ