Milli Savunma Bakanlığı, "Irak’ın Kuzeyi’nde, 22 Aralık 2023 tarihinde bölücü terör örgütü mensupları tarafından yapılan saldırı ve akabinde sağlanan temasta 3 kahraman silah arkadaşımız şehit olmuş,  4 kahraman silah arkadaşımız yaralanmıştır." açıklamasında bulundu.

Milli Savunma Bakanlığı (MSB) açıklaması şöyle: 

Çarşıda bayram öncesi yollar trafiğe kapanıyor Çarşıda bayram öncesi yollar trafiğe kapanıyor

"Irak’ın kuzeyinde, 22 Aralık 2023 tarihinde bölücü terör örgütü mensupları tarafından yapılan saldırı ve akabinde sağlanan temasta 3 kahraman silah arkadaşımız şehit olmuş, 4 kahraman silah arkadaşımız yaralanmıştır. Bölgede bölücü terör örgütüne yönelik operasyonlar kapsamında temas devam etmektedir. Belirlenen hedeflere ve teröristlerin kaçış istikametlerine ani hava harekâtı düzenlenmiştir. İlk belirlemelere göre 4 terörist etkisiz hâle getirilmiştir.

Bizleri derin bir acı ve üzüntüye boğan bu olayda, hayatını kaybeden aziz şehitlerimize Allah’tan rahmet, kederli ailesine, Türk Silahlı Kuvvetleri ile asil milletimize başsağlığı ve sabır, yaralı personelimize de acil şifalar dileriz."

Irak'ın kuzey bölgesinde terör örgütü mensuplarının hain saldırısı sonrası şehit düşen askerlerimiz için siyasiler, STK temsilcileri, bürokratlar başta olmak üzere on binlerce baş sağlığı mesajları geldi.

..

Editör: Macit ERMİŞ